Trwa ładowanie...
29-01-2016 10:10

Nowe połączenia z Polski w 2016 roku

Od początku stycznia 2016 r. pasażerowie mają znacznie większy wybór połączeń z polskich lotnisk. To przede wszystkim efekt końca restrukturyzacji LOT, ale są też nowi przewoźnicy oraz poszerzone siatki kierunków u tanich przewoźników. Jakie miejsca będzie łatwiej odwiedzić w tym roku?

Nowe połączenia z Polski w 2016 rokuŹródło: © Shutterbas - Fotolia.com
d3eap2l
d3eap2l

Od początku stycznia 2016 r. pasażerowie mają znacznie większy wybór połączeń z polskich lotnisk. To przede wszystkim efekt końca restrukturyzacji LOT, ale są też nowi przewoźnicy oraz poszerzone siatki kierunków u tanich przewoźników. Ci ostatni, z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i będą sukcesywnie informować nas o nowościach w swojej ofercie. Zobaczcie, o jakich nowych kierunkach na ten rok wiemy w tej chwili.

LOT - nowości u przewoźnika narodowego
Od 13 stycznia mamy możliwość podróżowania lotem bezpośrednim z Warszawy do Tokio. Rejsy trwające około 10 godzin są obsługiwane nowoczesnym samolotem – Boeingiem 787 Dreamliner. W pierwszym kwartale średnie wypełnienie samolotów na to połączenie zbliża się do 80 proc., a zima to najtrudniejszy sezon w lotnictwie na naszej półkuli - czytamy w _ Rzeczpospolitej _. Od kwietnia sprzedaż rośnie, bo w okolicach Tokio zaczyna się sezon kwitnienia wiśni, jedna z największych atrakcji turystycznych w Japonii. Połączenie Lotnisko Chopina - Tokio Narita zostało uznane za najważniejsze wydarzenie na rynku lotniczym przez brytyjski "Airline Network News and Analysis News".

LOT po restrukturyzacyjnej przerwie, wznowił lub otworzył także połączenia do Barcelony, Kiszyniowa, Duesseldorfu, Zagrzebia, Zurychu, Belgradu i Erywania. W lecie dojdą kolejne zagraniczne lotniska - informuje dziennik.

Nowi przewoźnicy na polskim niebie
Na polskich lotniskach przybędzie łącznie w tym roku około 100 nowych połączeń. W lecie z Warszawy i Katowic do Salonik i Heraklionu będzie latała grecka linia Ellinair. W sezonie letnim, warszawskie lotnisko będzie testowane przez niespełna trzy miesiące przez Air Canada Rouge. Linie, konkurując z LOT-em na trasie Warszawa - Toronto, chcą latać trzy razy w tygodniu. Cztery nowe połączenia linii regularnych zyska w tym roku krakowskie lotnisko Balice - do Paryża, Kopenhagi, Amsterdamu i Londynu.

d3eap2l

Tanie linie poszerzają ofertę
Nowe kierunki i poszerzenie oferty zapowiedzieli też najwięksi, operujący w Polsce tani przewoźnicy - Ryanair i Wizzair. Znacząco zwiększyli też oni liczbę połączeń na istniejących już trasach.

Ryanair, w ogłoszonym na lato 2016 roku rozkładzie, zapowiedział nowe trasy. Do Kolonii, Goteberga i Malagi polecimy z lotniska w Warszawie (Modlin). Poznańska Ławica zyska połączenie z Birmingham. Z Wrocławia uruchomione będą dwie nowe trasy - na Teneryfę i do Wenecji. Ryanair zapowiedział też uruchomienie trzech nowych kierunków z Krakowa - do Bristolu, na Gran Canarię i Teneryfę. Linie poinformowały także o uruchomieniu od 1 listopada 2016 r. nowej trasy z Warszawy (Modlin) do Tuluzy.

Natomiast węgierski przewoźnik Wizzair sprowadza od maja do Warszawy (Chopin) szóstego Airbusa 320, dzięki czemu oferta zostanie poszerzona o cztery nowe połączenia - do Aberdeen, Bari, Bristolu i Rejkiawiku. Zapowiedziano także nowy kierunek w ofercie Wizzaira - Sardynię. Od 18 czerwca raz w tygodniu, w sobotę będzie można polecieć do Alghero z Warszawy i Katowic. Ze stolicy Śląska od marca można też będzie polecieć do Liverpoolu.

udm

d3eap2l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eap2l