Trwa ładowanie...

Oberland Berneński – gęsia skórka na spacerze

Kochasz adrenalinę? Znaleźliśmy dla Ciebie miejsce idealne. Spacer po platformie widokowej „Thrill Walk”, okalającej szczyt Schilthorn w Szwajcarii, to gwarancja mocnych wrażeń.

Oberland Berneński – gęsia skórka na spacerzeŹródło: http://schilthorn.ch, fot: http://schilthorn.ch
d1d415r
d1d415r

Spacer zaczyna się na wysokości 2970 m. Trasa wiedzie z tarasu widokowego Birg w dół - po zboczu góry oplecionej przez szklaną i stalową konstrukcję „Thrill Walk”. Działająca od tego roku atrakcja Wyżyny Berneńskiej dzieli się na kilka odcinków, które różnią się „poziomem trudności”.

http://schilthorn.ch
Źródło: http://schilthorn.ch, fot: http://schilthorn.ch

Stalowe rusztowanie przechodzi w szklany most, ale chyba największej liczbie ludzi dreszcz przebiega po karku na myśl o liczącym 8 m tunelu z siatki. Cała ścieżka ma łącznie 200 m i kończy się poniżej stacji kolejki linowej, którą można dostać się na szczyt.

Ci, którzy nie stchórzą, otrzymują nagrodę w postaci niesamowitego widoku na majestatyczne góry Eiger, Mönch and Jungfrau i ponad 200 innych szczytów w tym pięknym regionie Szwajcarii.

Dla wszystkich, którzy uwielbiają przygody Bonda, to wycieczkowa pozycja obowiązkowa. Schilthorn „wystąpił” w 6. filmie o przygodach Agenta 007 – “W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”(1969). Znajdująca się na szczycie restauracja panoramiczna Piz Gloria zagrała siedzibę Blofelda, szefa organizacji terrorystycznej WIDMO.

d1d415r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d415r