Trwa ładowanie...
d3kg99i

Oceanarium w Kołobrzegu

Największe atrakcje
Oceanarium w Kołobrzegu
Kraj
Region
iStock
Źródło: iStock

Oceanarium w Kołobrzegu to atrakcja turystyczna nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Prezentuje bogactwo podwodnego świata, który zachwyca swoją różnorodnością.

Oceanarium w Kołobrzegu – adres

Oceanarium kołobrzeskie jest jednym z dwóch oceanariów w Polsce (mniejsze niż we Wrocławiu) i jedynym akwarium przenośne. Wcześniej mieściło się m.in. w Szczecinie, Międzyzdrojach, Warszawie oraz Krakowie. Oceanarium w Kołobrzegu zostało otwarte pod adresem aleja I Armii Wojska Polskiego 6c, czyli w pobliżu molo i deptaka.

Atrakcje Oceanarium w Kołobrzegu

Budynek Oceanarium w Kołobrzegu jest dwupoziomowy. Na obydwu piętrach można oglądać rzadkie okazy roślin i zwierząt pochodzących z ekosystemów morskich, jak również oceanicznych. W wodach oceanarium pływają mureny, płaszczki, rogatnice, rozgwiazdy, piranie, a nawet rekiny rafowe. Wśród prezentowanych tutaj gatunków znajdują się również legwany.

Oceanarium w Kołobrzegu organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży dostosowane do wieku grupy. Najmłodsi mogą brać udział a konkursach z nagrodami.

W Kołobrzegu atrakcje wodne cieszą się szczególną popularnością, a oceanarium jest świetnym planem nawet na deszczowy dzień.

Oceanarium w Kołobrzegu
Godziny otwarcia

 9.00–18.00

Ceny biletów

– bilet normalny: 20 zł,
– bilet ulgowy: 15 zł.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kg99i
d3kg99i
d3kg99i