ycipk-2vd0vi

Odwołano doroczne Święto Mrozu. Było za zimno

Z powodu niskiej temperatury w fińskim mieście Kuopio odwołano tradycyjne Święto Mrozu. Okazuje się, że w najbliższych dniach będzie tam jeszcze zimniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Kuopio z powodu mrozu odwołano kultywowane od lat święto
W Kuopio z powodu mrozu odwołano kultywowane od lat święto (Shutterstock.com)
ycipk-2vd0vi

W niedzielę 27 stycznia, w godzinach porannych, odnotowano najniższą tej zimy temperaturę w Finlandii: -38,7 st. C. Okazuje się, że na początku tygodnia temperatura ma być jeszcze niższa i może spaść nawet do -40 st. C.

W związku z silnym mrozem zrezygnowano w Kuopio z ceremonii związanych z Dniami Mrozu, tradycji obchodzonej w Finlandii co roku w styczniu. Według władz miasta graniczna temperatura, przy jakiej mogłaby się odbyć impreza, to -20 st. C.

ycipk-2vd0vi
Shutterstock.com
Podziel się

Fiński Instytut Meteorologii wydał ostrzeżenie przed silnym mrozem, które w sobotę obowiązywało głównie na terenie Laponii. W niedzielę alert został rozszerzony na pozostałe części kraju. Podobną sytuację synoptycy prognozują na poniedziałek. W północnych regionach będzie się utrzymywać temperatura między -30 a -40 st. C, a w południowej części kraju między -20 a -30 st. C.

Shutterstock.com
Podziel się

Temperatura -40 st. nie jest w Finlandii niczym nadzwyczajnym. Rekordowo niską odnotowano w 1999 r. i wynosiła ona -51,5 st. C.

ycipk-2vd0vi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Lecznicza sauna

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2vd0vi

ycipk-2vd0vi
ycipk-2vd0vi