Okazja dnia: Zakosztuj zimowego szaleństwa. Odwiedź kurort narciarski Les Deux Alpes

W Alpach sezon zimowy trwa już w najlepsze, dlatego jeśli planujcie w najbliższych miesiącach szusować na nartach w tym najwyższym paśmie górskim Europy, warto zarezerwować wycieczkę właśnie teraz, kiedy można załapać się na promocje. Dziś polecamy ośrodek narciarski Les Deux Alpes, który jest jednym z najpopularniejszych we Francji. Przyciąga nie tylko świetnie przygotowaną infrastrukturą, ale też niższymi niż w przypadku większości alpejskich kurortów cenami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasteczko położone jest na wysokości od 1650 m n.p.m. do 1800 m n.p.m. Dzięki temu trasy w Les Deux Alpes otwarte są nawet w lipcu i sierpniu.
Miasteczko położone jest na wysokości od 1650 m n.p.m. do 1800 m n.p.m. Dzięki temu trasy w Les Deux Alpes otwarte są nawet w lipcu i sierpniu. (Shutterstock.com)
WP

Ośrodek narciarski Les Deux Alpes, znany również pod nazwą Les 2 Alpes, 2Alpes i L2A, znajduje się ok. godzinę drogi od Grenoble i ok. 2. godz. od Lyonu, na wysokości od 1650 m n.p.m. do 1800 m n.p.m. Góruje nad nim jeden z najwyższych lodowców w Europie – Mont de Lans (3600 m n.p.m.). To dzięki niemu trasy w Les Deux Alpes otwarte są nawet w lipcu i sierpniu.

WP

Mówi się, że to resort dla wszystkich, ponieważ jest dostępny cenowo nie tylko dla tych najbardziej majętnych miłośników zimowego szaleństwa. Nic więc dziwnego, że każdej zimy odwiedza go ponad milion narciarzy. Nie oznacza to, że jest tu bardzo tłoczno - stacja oferuje aż 225 km tras, 48 wyciągów czy 20 km tras biegowych. To raj zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane.

Poza trasami zjazdowymi, są tu takie atrakcje, jak: ogólnodostępny basen, lodowisko, skutery śnieżne, kręgielnia, loty helikopterem i na paralotni oraz samochodowe szaleństwo na lodzie. Dla tych, którzy są najbardziej wytrwali, Les 2 Alpes proponuje również wieczorne zjazdy na oświetlonych stokach. A po dniu pełnym wrażeń warto udać się do jednego z pubów, posilić się w restauracji czy pójść na dyskotekę.

Les Deux Alpes / Shutterstock.com
Podziel się
WP

Na miejscu

Proponujemy zakwaterowanie w 3-gwiazdkowym ośrodku Les Residences, który znajduje się dosłownie przy samym stoku. Sklepy, restauracje, bary i kafejki znajdują się w niewielkiej odległości. Promocyjna cena za 7 dni pobytu wynosi 600 zł od osoby. Trzeba tylko zaopatrzyć się w skipass.

WP
Les Deux Alpes / Shutterstock.com
Podziel się

Skipassy

WP

Ceny karnetów wynoszą: 32 euro za pół dnia, 40 euro za 1 dzień, 224,5 euro za 6 dni. W przypadku rodziny cena od osoby wynosi 204,5 euro, a na cały na sezon zimowy 960 euro. Przygotowano także zniżki dla dzieci oraz osób starszych. Więcej informacji znajdziecie na tej stronie. Warto pamiętać, że karnet narciarski obejmuje bezpłatny wstęp 1 raz dziennie na podgrzewany basen na wolnym powietrzu w Les 2 Alpes oraz wstęp na lodowisko.

Les Deux Alpes / Shutterstock.com
Podziel się
WP

Jak się tu dostać?

Najbliżej położoną miejscowością od Les Deux Alpes jest oddalone o 71 km na północny zachód Grenoble, do którego można polecieć bezpośrednio z Warszawy liniami Ryanair. Ceny biletów zaczynają się od ok. 250 zł za osobę w dwie strony. W przypadku pozostałych międzynarodowych lotnisk w Polsce, można dostać się do Grenoble z przesiadką w Londynie Stansted. Ceny lotów rozpoczynają się od ok. 220 zł od osoby. Z lotniska można przedostać się do miasta np. autobusem – kurs w jedną stronę kosztuje ok. 130 zł. Bilet w dwie strony kupimy za ok. 225 zł od osoby.

Zobacz też: Kiedyś musi być ten pierwszy raz

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP