Trwa ładowanie...

One wiedzą, gdzie schronić się przed mrozem. Kormorany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

My zmagamy się z zimnym, listopadowym wiatrem i narzekamy na wieczną szarówkę, a one wygrzewają się na słonecznych plażach. Ptaki, które odleciały z Polski wczesną jesienią, właśnie dotarły do "ciepłych krajów".

Share
One wiedzą, gdzie schronić się przed mrozem. Kormorany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Źródło: Shutterstock.com, Fot: TTphoto
d11iu2o

Tysiące czarnych kormoranów pojawiło się w ostatnich dniach na plażach w emiracie Ras al-Chajma. Ciepłe wody Zatoki Perskiej sprawiają, że rytuał ten powtarza się każdego roku.
- Kormorany przylatują zimą, uciekając z zamarzającego kontynentu europejskiego" - tłumaczy doktor Saif Al Ghais, zajmujący się ochroną środowiska. Ptaki, których rozpiętość skrzydeł wynosić może nawet do 100 centymetrów, żywią się morskimi rybami. Są doskonałymi nurkami i potrafią zanurzyć się na głębokość nawet 40 metrów.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, Fot: LouisLotterPhotography

Miliony ptaków każdego roku przelatują nad Dubajem i Abu Zabi w poszukiwaniu pożywienia. Zjednoczone Emiraty Arabskie są idealnym miejscem na przystanek dla migrujących zwierząt.

d11iu2o

Nadmorskie bagniste laguny i lasy namorzynowe nad Zatoką Perską mają doskonałe warunki do poszukiwania pożywienia w czasie ptasich wędrówek. Niektóre gatunki kormoranów zatrzymują się tu na dłużej, by zbudować gniazda lęgowe. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich stworzono 19 obszarów ochronnych dla ptaków. Schronienie znajduje w nich prawie 300 różnych gatunków.

Temperatura w Emiratach obecnie waha się między 25 a 30 st. C. Aż chciałoby się podążyć śladem wędrownych ptaków, prawda?

d11iu2o

Podziel się opinią

Share
d11iu2o
d11iu2o