Trwa ładowanie...

Opuszczone pontony mają nowy dom. Schronisko dla "dmuchańców" już działa

Każdego roku tysiące Brytyjczyków odwiedza Majorkę. Bawią się, wygrzewają, wypoczywają, a na koniec, porzucają towarzyszy wodnych szaleństw - dmuchane zabawki. Turyści nie chcą ich zabierać ze sobą: bo duże, bo niepotrzebne im w ich klimacie. I tak właśnie z setek dmuchańców różnych rozmiarów uchodzi powietrze. Teraz wszystkie porzucone zabawki znajdą się w jednym miejscu.

Opuszczone pontony mają nowy dom. Schronisko dla "dmuchańców" już działaŹródło: hotels.com
d4il2pb
d4il2pb

Badania przeprowadzone w Hotels.com pokazują, że przeciętny turysta podczas urlopu spędza z dmuchaną zabawką 6 godzin i 52 minuty. Ponad połowa turystów (58 proc.) kupuje duże dmuchańce na wakacjach, ale tylko 28 proc. zabiera je ze sobą do domu. Oznacza to, że więcej czasu wolimy przeznaczyć na ten rodzaj relaksu, niż na sport czy nocne życie.

hotels.com
Źródło: hotels.com

Polacy również cenią sobie taki rodzaj wypoczynku. Słońce, plaża, woda i wygodna zabawka, która może posłużyć nam za leżak, siedzisko czy kanapę. Z badań serwisu wynika, że ponad 70 proc. turystów z Polski kupiło na wakacje dmuchaną zabawkę do wody.

Moda na dmuchańce doprowadziła jednak do tego, że wszędzie można znaleźć mnóstwo tych, z których uszło powietrze. Poruszony losem dmuchanych zabawek portal Hotels.com otwiera pierwsze na świecie tzw. schronisko dla dmuchańców.

hotels.com
Źródło: hotels.com

Zamiast posyłać je na wysypisko, hotel Hipotels Gran Playa de Palmadaje daje im drugie życie. Goście rezerwujący pobyt poprzez portal Hotels.com (w ciągu najbliższych trzech miesięcy) mogą przygarnąć taką zabawkę.

d4il2pb

Przy okazji badań nad dmuchanymi zwierzakami, kawałkami pizzy czy pączkami, przeanalizowano również, co turyści porzucają najczęściej. Na czołowych pozycjach są: kremy przeciwsłoneczne, okulary, szczoteczki do zębów, pasty, magazyny, koszulki, ręczniki. Dla nich na razie nie stworzono schroniska.

Zobacz też: #techgadżet Bez tych gadżetów nie możesz się obejść

d4il2pb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4il2pb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj