Trwa ładowanie...

Opuszczone pontony mają nowy dom. Schronisko dla "dmuchańców" już działa

Każdego roku tysiące Brytyjczyków odwiedza Majorkę. Bawią się, wygrzewają, wypoczywają, a na koniec, porzucają towarzyszy wodnych szaleństw - dmuchane zabawki. Turyści nie chcą ich zabierać ze sobą: bo duże, bo niepotrzebne im w ich klimacie. I tak właśnie z setek dmuchańców różnych rozmiarów uchodzi powietrze. Teraz wszystkie porzucone zabawki znajdą się w jednym miejscu.

Opuszczone pontony mają nowy dom. Schronisko dla "dmuchańców" już działaŹródło: hotels.com
d3wwbaw
d3wwbaw

Badania przeprowadzone w Hotels.com pokazują, że przeciętny turysta podczas urlopu spędza z dmuchaną zabawką 6 godzin i 52 minuty. Ponad połowa turystów (58 proc.) kupuje duże dmuchańce na wakacjach, ale tylko 28 proc. zabiera je ze sobą do domu. Oznacza to, że więcej czasu wolimy przeznaczyć na ten rodzaj relaksu, niż na sport czy nocne życie.

hotels.com
Źródło: hotels.com

Polacy również cenią sobie taki rodzaj wypoczynku. Słońce, plaża, woda i wygodna zabawka, która może posłużyć nam za leżak, siedzisko czy kanapę. Z badań serwisu wynika, że ponad 70 proc. turystów z Polski kupiło na wakacje dmuchaną zabawkę do wody.

d3wwbaw

Moda na dmuchańce doprowadziła jednak do tego, że wszędzie można znaleźć mnóstwo tych, z których uszło powietrze. Poruszony losem dmuchanych zabawek portal Hotels.com otwiera pierwsze na świecie tzw. schronisko dla dmuchańców.

hotels.com
Źródło: hotels.com

Zamiast posyłać je na wysypisko, hotel Hipotels Gran Playa de Palmadaje daje im drugie życie. Goście rezerwujący pobyt poprzez portal Hotels.com (w ciągu najbliższych trzech miesięcy) mogą przygarnąć taką zabawkę.

Przy okazji badań nad dmuchanymi zwierzakami, kawałkami pizzy czy pączkami, przeanalizowano również, co turyści porzucają najczęściej. Na czołowych pozycjach są: kremy przeciwsłoneczne, okulary, szczoteczki do zębów, pasty, magazyny, koszulki, ręczniki. Dla nich na razie nie stworzono schroniska.

Zobacz też: #techgadżet Bez tych gadżetów nie możesz się obejść

d3wwbaw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wwbaw