Trwa ładowanie...
d1txkdr

Opuszczone pontony mają nowy dom. Schronisko dla "dmuchańców" już działa

Każdego roku tysiące Brytyjczyków odwiedza Majorkę. Bawią się, wygrzewają, wypoczywają, a na koniec, porzucają towarzyszy wodnych szaleństw - dmuchane zabawki. Turyści nie chcą ich zabierać ze sobą: bo duże, bo niepotrzebne im w ich klimacie. I tak właśnie z setek dmuchańców różnych rozmiarów uchodzi powietrze. Teraz wszystkie porzucone zabawki znajdą się w jednym miejscu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Porzucone zabawki trafią do tzw. schroniska dla dmuchańców
Porzucone zabawki trafią do tzw. schroniska dla dmuchańców (hotels.com)
d1txkdr

Badania przeprowadzone w Hotels.com pokazują, że przeciętny turysta podczas urlopu spędza z dmuchaną zabawką 6 godzin i 52 minuty. Ponad połowa turystów (58 proc.) kupuje duże dmuchańce na wakacjach, ale tylko 28 proc. zabiera je ze sobą do domu. Oznacza to, że więcej czasu wolimy przeznaczyć na ten rodzaj relaksu, niż na sport czy nocne życie.

   hotels.com
(hotels.com)

Polacy również cenią sobie taki rodzaj wypoczynku. Słońce, plaża, woda i wygodna zabawka, która może posłużyć nam za leżak, siedzisko czy kanapę. Z badań serwisu wynika, że ponad 70 proc. turystów z Polski kupiło na wakacje dmuchaną zabawkę do wody.

d1txkdr

Moda na dmuchańce doprowadziła jednak do tego, że wszędzie można znaleźć mnóstwo tych, z których uszło powietrze. Poruszony losem dmuchanych zabawek portal Hotels.com otwiera pierwsze na świecie tzw. schronisko dla dmuchańców.

   hotels.com
(hotels.com)

Zamiast posyłać je na wysypisko, hotel Hipotels Gran Playa de Palmadaje daje im drugie życie. Goście rezerwujący pobyt poprzez portal Hotels.com (w ciągu najbliższych trzech miesięcy) mogą przygarnąć taką zabawkę.

Przy okazji badań nad dmuchanymi zwierzakami, kawałkami pizzy czy pączkami, przeanalizowano również, co turyści porzucają najczęściej. Na czołowych pozycjach są: kremy przeciwsłoneczne, okulary, szczoteczki do zębów, pasty, magazyny, koszulki, ręczniki. Dla nich na razie nie stworzono schroniska.

d1txkdr

Zobacz też: #techgadżet Bez tych gadżetów nie możesz się obejść

d1txkdr

Podziel się opinią

Share
d1txkdr
d1txkdr