Trwa ładowanie...

Ostatnie dwa tygodnie ferii. Sprawdź warunki na stokach

Jako ostatni w tym roku ferie zimowe rozpoczynają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Sprawdziliśmy, jakie warunki panują na stokach narciarskich.

Share
Ostatnie dwa tygodnie ferii. Sprawdź warunki na stokach
Źródło: Shutterstock.com
d2tz256

Choć na ferie czekali najdłużej to mają szczęście, bo warunki na stokach są teraz doskonałe. Otwarte są wszystkie ośrodki narciarskie i w zalezności od dnia działa w nich większośc tras. "Cieszą się operatorzy ośrodków narciarskich, bo pokrywa śniegu w bardzo dobrym stanie dotrwała do ostatniego turnusu ferii. W ostatnim tygodniu opadów nie było dużo, ale temperatury sprzyjały utrzymaniu właściwych warunków na stokach. Najwięcej (15cm) dosypało w Szczyrku. Sporo spadło też w Korbielowie i Krynicy (po 10cm)." - czytamy w aktualnym raporcie śniegowym portalu Skiinfo.

Liderem pod względem pokrywy śniegu jest Beskid Sport Arena, gdzie na trasach leży nawet do 300cm. Druga w kolejności jest Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej (do 230cm). Na miejscu obowiązuje karnet Tatry Ski, który uprawnia do jeżdżenia w stacjach: Kotelnica Białczańska, Bania, Kaniówka, Jurgów Ski, Koziniec Ski i Czorsztyn-Ski (Kluszkowce).

W Zakopanym na Polanie Szymoszkowej oraz na Gubałówce pokrywa wynosi odpowiednio 200cm i 180cm. Metr i więcej śniegu na trasach leży jeszcze w ponad 30 ośrodkach narciarskich w Polsce. Na dobre warunki mozna liczyć także w Karpaczu. W ośrodku Biały Jar czekają trzy trasy o różnym stopniu trudności, a pokrywa śnieżna osiąga tu nawet 130 cm.

W największym ośrodku narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej - Zieleniec Ski Arena - pokrywa śniegowa osiąga nawet 150 cm. Do dyspozycji miłośników szusowania czeka tu ok. 22 km tras.

d2tz256

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tz256
d2tz256