Qaqwqwrqw

Ostatnie dwa tygodnie ferii. Sprawdź warunki na stokach

Jako ostatni w tym roku ferie zimowe rozpoczynają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Sprawdziliśmy, jakie warunki panują na stokach narciarskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostatnie dwa tygodnie ferii. Sprawdź warunki na stokach
(Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Choć na ferie czekali najdłużej to mają szczęście, bo warunki na stokach są teraz doskonałe. Otwarte są wszystkie ośrodki narciarskie i w zalezności od dnia działa w nich większośc tras. "Cieszą się operatorzy ośrodków narciarskich, bo pokrywa śniegu w bardzo dobrym stanie dotrwała do ostatniego turnusu ferii. W ostatnim tygodniu opadów nie było dużo, ale temperatury sprzyjały utrzymaniu właściwych warunków na stokach. Najwięcej (15cm) dosypało w Szczyrku. Sporo spadło też w Korbielowie i Krynicy (po 10cm)." - czytamy w aktualnym raporcie śniegowym portalu Skiinfo.

Liderem pod względem pokrywy śniegu jest Beskid Sport Arena, gdzie na trasach leży nawet do 300cm. Druga w kolejności jest Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej (do 230cm). Na miejscu obowiązuje karnet Tatry Ski, który uprawnia do jeżdżenia w stacjach: Kotelnica Białczańska, Bania, Kaniówka, Jurgów Ski, Koziniec Ski i Czorsztyn-Ski (Kluszkowce).

Qaqwqwrqw

W Zakopanym na Polanie Szymoszkowej oraz na Gubałówce pokrywa wynosi odpowiednio 200cm i 180cm. Metr i więcej śniegu na trasach leży jeszcze w ponad 30 ośrodkach narciarskich w Polsce. Na dobre warunki mozna liczyć także w Karpaczu. W ośrodku Biały Jar czekają trzy trasy o różnym stopniu trudności, a pokrywa śnieżna osiąga tu nawet 130 cm.

W największym ośrodku narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej - Zieleniec Ski Arena - pokrywa śniegowa osiąga nawet 150 cm. Do dyspozycji miłośników szusowania czeka tu ok. 22 km tras.

Polub WP Turystyka
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw