Trwa ładowanie...
d4fxirs
IAR

Otwarto Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach

Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach - otwarte. Po prawie czteroletnim remoncie kamienicy i budowie nowej ekspozycji, Dom Rodzinny Jana Pawła II oficjalnie otworzyli kardynał Stanisław Dziwisz oraz premier Donald Tusk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otwarto Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach
(PAP/Jacek Bednarczyk)
d4fxirs

Premier wspominał dzień śmierci papieża-Polaka. Jego zdaniem, Jan Paweł II odniósł wtedy największe zwycięstwo, bo pokazał, że Polacy mogą być razem. Premier Tusk dodał, że Ojciec Święty był bohaterem narodowym, bo odniósł zwycięstwo bez walki. Pomógł Polakom, chociaż na moment, poczuć się wielkimi zwycięzcami bez walki przeciwko komuś.

Kardynał Stanisław Dziwisz - metropolita krakowski i wieloletni sekretarz Jana Pawła II - podkreślał znaczenie wychowania i dzieciństwa spędzonego w Wadowicach dla osobowości papieża. Dodał, że papieskie muzeum w Wadowicach przypomina okno szeroko otwarte na świat, któremu służył Jan Paweł II.

Muzeum "Dom Rodzinny Jana Pawła II" *zostało odnowione za 25 milionów złotych. Wystawa zajmuje cztery poziomy kamienicy, w której 1920 roku urodził się Karol Wojtyła. Opowiada o życiu papieża od narodzin w *Wadowicach, przez okres spędzony w Krakowie, aż po pontyfikat. Na ekspozycji można zobaczyć między innymi obrazek z pierwszej komunii Karola Wojtyły oraz biblię, którą czytano przy jego łożu śmierci, a także listy, które na grobie Jana Pawła II w Watykanie zostawiają wierni z całego świata.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Pawlica/Wadowice/esz/dabr

d4fxirs

Podziel się opinią

Share

d4fxirs

d4fxirs