Trwa ładowanie...

Pałac Królowej Śniegu nowym hitem. Zimowe atrakcje Zakopanego przyciągają tłumy

Do słynnego już Śnieżnego Labiryntu i Śnieżnego Zamku dołączyła w lutym kolejna atrakcja. Na turystów w Zakopanem czeka Pałac Królowej Śniegu.

Pałac Królowej Śniegu nowym hitem. Zimowe atrakcje Zakopanego przyciągają tłumyŹródło: facebook.com/SnowlandiaSnieznyLabirynt
d488665
d488665

Położony w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, Zimowy Park Rozrywki Snowlandia stał się jedną z największych zimowych atrakcji Zakopanego.

Pod skocznią narciarską "Wielka Krokiew", podobnie jak w zeszłym roku, stanął Śnieżny Labirynt, największa tego typu budowla w Polsce i na świecie. Atrakcja od kilku tygodni bije rekordy popularności, a turyści są zachwyceni. Labirynt powstał pierwszy raz w sezonie zimowym 2015/2016 roku. Tegoroczny ma powierzchnię około 3000 m kw.

Poza labiryntem w Snowlandii znajduje się zamek ze śniegu, którego baszty mają 16 m wysokości. Żeby do nich dojść, trzeba pokonać liczne komnaty, tajemne przejścia i tunele. Z tarasu można podziwiać piękną panoramę okolicy. Na terenie parku rozrywki znajdziemy też tor saneczkowy i mini zoo.

Najnowszą atrakcją, otwartą w lutym, jest Pałac Królowej Śniegu. W jego komnatach ze śniegu i lodu znajdują się rzeźby wykonane przez artystów z Podhala i Słowacji. Wstęp do pałacu kosztuje 12 zł (dorośli) i 8 zł (dzieci od 3 do 16 roku życia, emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne). Są też dodatkowe zniżki dla rodzin.

Już w zeszłym roku Snowlandia rozkochała w sobie wielbicieli białego puchu. Co więcej, okazała się też hitem wśród internautów. Ci z Kanady zastanawiali się nawet na Reddicie, jak to możliwe, by podobna konstrukcja powstała poza ich krajem.

Wstęp na teren labiryntu kosztuje 18 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy), wejście na zamek odpowiednio 16 i 10 zł. Dostępne są także bilety łączone oraz rodzinne.

Niesforni turyści w Zakopanem. Zobacz wideo!

d488665
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d488665