Trwa ładowanie...
d1bdcmw

Park Kolumba - Parque Colón

Największe atrakcje
iStock
Źródło: iStock

Park Kolumba (Parque Colón) jest jednym z parków i zabytków historycznych w Dzielnicy Kolonialnej (Zona Colonial) w Santo Domingo, która uchodzi za pierwszorzędne miejsce do poznania kolonialnej historii Dominikany.

Park Kolumba – historia

W trakcie okresu kolonialnego w XV w. na Hispanioli (historyczna nazwa wyspy) powstało wiele budynków mieszkalnych. Warto wiedzieć, że Hispaniola była pierwszym miejscem w obu Amerykach, w którym zamieszkali koloniści. W obrębie tych posiadłości utworzono Park Kolumba, który stał się głównym placem w Santo Domingo. Było to centrum rozrywki dla ówczesnych mieszkańców, które wniosło życie do całego regionu.

Nazwa Plaza Mayor została temu miejscu nadana na cześć rycerza-dowódcy Nicolas de Ovando, który przybył do Santo Domingo w 1502 r.

Obecnie Park Kolumba służy jako centrum aktywności kulturalnej miasta, a także część dziedzictwa kulturowego Santo Domingo. Park Kolumba jest symbolem połączenia dawnego świata Santo Domingo z energią współczesnej Republiki Dominikańskiej.

Park Kolumba – pomnik Krzysztofa Kolumba

Park Kolumba jest oficjalnie znany jako plac katedralny, ponieważ parę metrów dalej znajduje się pierwsza Katedra w Ameryce. W centrum parku znajduje się pomnik Krzysztofa Kolumba wskazującego palcem północ. To dzieło francuskiego rzeźbiarza E. Gilberta powstałe zdecydowanie później niż Park Kolumba, bo dopiero w 1887. Park Kolumba zyskał współczesną nazwę właśnie po tym, jak stanął tutaj pomnik słynnego odkrywcy.

Park Kolumba – zwiedzanie

Zabytkowy Park Kolumba jest popularnym miejscem spotkań dla turystów zwiedzających Santo Domingo i mieszkańców. Można tu znaleźć zacienione miejsca idealne do odpoczynku od letniego słońca. Ponadto w pobliżu Parku Kolumba znajdują się takie atrakcje, jak katedra Santa Maria la Menor, Pałac Miejski i stara dzielnica handlowa znana jako Calle del Conde. Dzięki temu Park Kolumba stał się jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych starej dzielnicy kolonialnej Santo Domingo.

d1bdcmw
Park Kolumba - Parque Colón
Czas lotu / jazdy samochodem

co najmniej 13 h

Strefa czasowa

AST

Waluta

dominican peso (DOP)

Orientacyjna odległość

8 471 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bdcmw
d1bdcmw
d1bdcmw