Trwa ładowanie...
d10jp1u

Zona Colonial

Największe atrakcje
Fot: Genosonic

Największą atrakcją turystyczną Santo Domingo jest bez wątpienia dawna dzielnica kolonialna, czyli Zona Colonial. Znajduje się tutaj ponad 300 zabytkowych budynków o wielkiej wartości historycznej. Ze względu na tak dużą liczbę artefaktów UNESCO w 1990 r. wpisało całą Zona Colonial na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego.

Zona Colonial – najważniejsze informacje

Przechadzając się wąskimi, pokrytymi brukiem uliczkami Zona Colonial, co krok natrafiamy na wspaniałe budowle, świątynie i kaplice. Tutaj mieści się np. najstarsza katolicka świątynia Nowego Świata – katedra Santa Maria la Menor. Kamień węgielny pod budowę katedry położył syn Krzysztofa Kolumba – Diego w 1510 r. Architektura świątyni łączy w sobie styl renesansowy i gotycki, a szczególne wrażenie na zwiedzających robi zwłaszcza 14 kaplic ozdobionych licznymi freskami i witrażami. Podobno właśnie tutaj znaleziono szczątki Krzysztofa Kolumba.

Zona Colonial – atrakcje

Zona Colonial jest jednocześnie bardzo ważnym miejscem o charakterze dokumentującym historię i pełną życia dzielnicą doświadczającą obecnie renesansu kulturalnego i ekonomicznego. Zona Colonial to coś zdecydowanie więcej niż muzeum pod gołym niebem. To tętniące życiem miejscem pełne sklepów, restauracji, kawiarni i klubów nocnych, znane z niesamowitych występów muzycznych, przepięknych parków i skwerów. Wszystko to sprawia, że Zona Colonial jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miejsc w Santo Domingo.

Park Kolumba rozciągający się przed najstarszą katedrą w Ameryce – Santa Maria la Menor to idealne miejsce do odpoczynku od palącego latem słońca. Plaza de España to z kolei niezwykły skwer wypełniony najlepszymi w Zona Colonial restauracjami. To także swoista scena, na której w każdy piątek i sobotę organizowane są koncerty i performace muzyczne.

Ruiny Klasztoru San Francisco to kolejne miejsce, wokół którego organizowane jest życie muzyczne. Każdej niedzielnej nocy mieszkańcy i turyści przychodzą tutaj, żeby cieszyć się koncertami muzyki latynoskiej i tańczyć do rana.

Zona Colonial – zwiedzanie

Turyści zwiedzający Zona Colonial w łatwy sposób mogą dotrzeć do wszystkich atrakcji pieszo, zwłaszcza jeśli wybrali hotel w obrębie dzielnicy. Hotele usytuowane są blisko sklepów i największych atrakcji, restauracji i klubów nocnych. Zona Colonial to prawdziwe centrum życia turystycznego Santo Domingo.

d10jp1u
Zona Colonial
Czas lotu / jazdy samochodem

co najmniej 13 h

Strefa czasowa

AST

Waluta

dominican peso (DOP)

Orientacyjna odległość

8 471 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10jp1u
d10jp1u
d10jp1u