WyspyPiękne miejsca, o których prawdopodobnie nie słyszałeś

Piękne miejsca, o których prawdopodobnie nie słyszałeś

Piękne miejsca, o których prawdopodobnie nie słyszałeś

Stary Kontynent pełen jest pięknych miejsc. Jednak turyści wciąż podróżują po utartych szlakach - Paryż, Wenecja, Praga... Dziś przedstawiamy te mniej znane - nie zawsze pojawiają się w przewodnikach, a zdecydowanie warte są odwiedzenia!

1 / 9

Castelmezzano, Włochy

Obraz
© flickr.com/ghimpresaturistica/License: http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Castelmezzano - miejscowość położoną wśród urwistych szczytów - znajdziemy we Włoszech. Krajobraz przypomina Dolomity, ale nic bardziej mylnego! Miasteczko leży na samym południu słonecznej Italii, w regionie Basilicata. Nazwa Castelmezzano pochodzi od zamku, zbudowanego tu przez Normandów między XI-XIII wiekiem (wciąż można zobaczyć jego ruiny).

2 / 9

Seefeld, Austria

Obraz
© JupiterImages

Ten charakterystyczny kościółek, pojawiający się często w albumach czy publikacjach na temat Austrii, znajduje się w samym sercu Tyrolu. Seefeld położone jest dokładnie kilkanaście kilometrów na północ od stolicy regionu – Innsbrucka. Znajdziemy tu nie tylko pocztówkowe widoki – Seefeld to jeden z najważniejszych ośrodków sportów zimowych, a latem baza wypadowa dla górskich wędrówek.

3 / 9

Piran, Słowenia

Obraz
© JupiterImages

Małe miasteczka z dachami w kolorze ochry, położone na wcinających się w Adriatyk skalistych półwyspach, to krajobraz charakterystyczny dla Chorwacji. Tymczasem, by odwiedzić to piękne miasteczko nie trzeba wcale jechać tak daleko. Piran leży na słoweńskim wybrzeżu i przypomina swoją architekturą Wenecję. Ogromne wrażenie robią także średniowieczne mury obronne, oddzielające miasto od reszty lądu.

4 / 9

Bicaz, Rumunia

Obraz
© JupiterImages

Okolice kanionu Bicaz, czyli Cheile Bicazului, należą do najpiękniejszych miejsc w Rumunii. Kanion został wyrzeźbiony przez wody rzeki Bicaz (na zdjęciu), a biegnąca nim droga łączy Mołdawię (krainę – przyp. red.) z Transylwanią. Kanion ma jedynie 6 kilometrów długości, a wysokość jego stromych ścian sięga 300 metrów.

5 / 9

Estremadura, Hiszpania

Obraz
© JupiterImages

Granicząca z Kastylią, Andaluzją oraz Portugalią, Estremadura to autonomiczna wspólnota w Hiszpanii. Znajdują się tutaj takie atrakcje, jak, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Cáceres, Mérida, czy klasztor Guadalupe. Ciekawostką jest, iż pochodziło stąd wielu najsłynniejszych konkwistadorów. Dlatego też wiele nazw miast na kontynencie amerykańskim pochodzi właśnie z tego regionu Hiszpanii, np. Medellín (na zdjęciu) to małe hiszpańskie miasteczko i drugie co do wielkości miasto w Kolumbii.

6 / 9

Èze, Francja

Obraz
© flickr.com/exfordyswife/License: http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Lazurowe Wybrzeże kojarzy nam się głównie ze snobistycznymi miejscowościami, takimi jak Saint-Tropez czy Cannes. Tymczasem niedaleko Nicei znajdziemy prawdziwą perełkę regionu: miasteczko Èze, położone na stromej skale o wysokości ponad 400 metrów. Wąskie, kamienne uliczki prowadzą do znajdującego się na samym szczycie egzotycznego ogrodu. Tam, wśród wspaniałej roślinności, rzadkich gatunków kaktusów, stoją niesamowite kobiece rzeźby. Widok na morze i okoliczne wysepki należy do najpiękniejszych na Lazurowym Wybrzeżu. Co ciekawe, Èze podobno należało do ukochanych miejsc Walta Disneya.

7 / 9

Łabskie Piaskowce, Niemcy/Czechy

Obraz
© flickr.com/Jiri Sebek/ License: http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Na granicy Niemiec i Czech, wzdłuż rzeki Łaby, wyrasta jeden z najpiękniejszych europejskich krajobrazów. Woda wyrzeźbiła w piaskowcu głębokie wąwozy, których skalne ściany są na szczytach zaokrąglone na skutek erozji. Jedną z najciekawszych form skalnych na terenie Czeskiej Szwajcarii jest Brama Pravčicka (na zdjęciu) – naturalny most, łączący dwie skalne krawędzie i zawieszony na wysokości 16 metrów.

8 / 9

Luberon, Francja

Obraz
© http://www.flickr.com/photos/26384010@N03/2478226311/

Pachnąca lawendą Prowansja kryje w sobie niesamowity górski krajobraz – Park Narodowy Luberon. Strome klify mają niesamowite kolory – od ciepłego pomarańczu po ognistą czerwień. W zachodniej części – Grand Luberon – przeważają za to białe, wapienne wzgórza o niezwykłych kształtach.

9 / 9

Jezioro Eibsee, Niemcy

Obraz
© http://www.flickr.com/photos/fkhuckel/2264235327/

Jezioro Eibsee leży po niemieckiej stronie Alp Bawarsko-Tyrolskich, 9 kilometrów na południe od Garmisch-Partenkirchen – znanego ośrodka sportów zimowych, w którym co roku odbywa się słynny Turniej Czterech Skoczni. Tuż nad taflą jeziora wznosi się najwyższy szczyt Niemiec – Zugspitze (2962 m n.p.m.). W okolicach północnego brzegu można zobaczyć osiem malowniczych wysepek, nadających zbiornikowi śródziemnomorskiego klimatu.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)