Trwa ładowanie...

Pierwszy na świecie dom z Lego. Wypełnia go 25 mln klocków

Pierwszy na świecie dom z klocków Lego nareszcie otwarto w Billund. Nareszcie, bo budowa trwała 7 lat. Kolorowy budynek ma 12 tys. m kw i wypełniony jest 25 mln kolorowych klocków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budowa Lego House trwała 7 lat
Budowa Lego House trwała 7 lat (Lego House)

Budynek przypomina kształtem konstrukcję z klocków Lego. Składa się z elementów, które wyglądają jak 21 wielkich klocków w kształcie sześcianu. Ściany zewnętrzne stworzone są z porcelany.

Lego House zaprojektowała pracownia Bjarke Ingels Group. Z prawdziwych klocków wykonano m.in. gigantyczne drzewo i wodospad we wnętrzu budynku.

Materiały prasowe

Sercem Lego House są 4 strefy doświadczalne, w których można odkrywać swoją kreatywność na wiele różnych sposobów. Strefy oparte są na czterech kolorach, a każdy z nich symbolizuje wybrany aspekt zabawy i nauki. Czerwona strefa poświęcona jest umiejętnościom twórczym, niebieska poznawczym, zielona społecznym, zaś żółta emocjonalnym. Wszystkie kolorowe strefy oferują liczne zajęcia, angażujące do zabawy zarówno małych, jak i dużych fanów słynnych klocków.

Slot

Oprócz stref doświadczalnych zwiedzający znajdą tam zaciszne przestrzenie publiczne oraz szereg połączonych tarasów i placów zabaw na świeżym powietrzu.

Materiały prasowe

Z ogólnodostępnego placu można przejść do trzech restauracji i dużego sklepu firmowego. Połączenie Lego House i Legolandu czyni z miasteczka Billund jeszcze lepszy kierunek na urlop z dziećmi. A co najlepsze, z Polski można tam dolecieć za niewielkie pieniądze.

Ceny lotów w dwie strony zaczynają się już od 67 zł w dwie strony. Tanie linie latają do tego duńskiego miasta z Gdańska, Poznania i Warszawy.

Slot

Zobacz, jak powstaje zdalnie sterowany samochód z klocków Lego:

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot