Trwa ładowanie...

PKP. Więcej miejsc w pociągach od 1 czerwca

Zmiany w PKP Intercity. Od poniedziałku, 1 czerwca dostępne są wszystkie miejsca siedzące w pociągach. Ale to nie wszystko. Od 4 czerwca obowiązywać będzie obowiązkowa rezerwacja miejsc we wszystkich kategoriach pociągów.

PKP. Więcej miejsc w pociągach od 1 czerwcaŹródło: Getty Images, NurPhoto , Contributor
d1xbnrl

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 1 czerwca wszystkie miejsca siedzące w komunikacji publicznej mogą być zajęte. Zmiany te dotyczą także wszystkich pociągów PKP Intercity, o czym przewoźnik przypomniał szczegółowo ostatniego dnia maja.

PKP - tylu pasażerów, ile miejsc

"Aby zapewnić pasażerom bezpieczną podróż konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Służy temu system rezerwacji miejsc, który od poniedziałku będzie działał według nowych reguł, umożliwiając zajmowanie wszystkich foteli w pociągu" - czytamy w komunikacie prasowym.

Co ważne, w związku z nadal obowiązującym limitem, pociągami będzie mogło podróżować tylu pasażerów, ile jest miejsc siedzących w składzie. Dlatego PKP Intercity wprowadza 4 czerwca obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów, czyli: Twoich Liniach Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) oraz - tak jak to miało miejsce dotychczas - w Express InterCity Premium (EIP).

Jak informuje PKP, od 4 czerwca bilety jednorazowe będą wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia. Od osób podróżujących z biletem okresowym będzie wymagane posiadanie także rezerwacji miejsca na konkretne połączenie.

Rezerwacja miejsca do biletów okresowych będzie kosztować 1 zł. Będzie je można wykupić w kasach biletowych, a także online.

d1xbnrl

Możliwe jest także kupowanie biletu na ostatnią chwilę. W przypadku, gdy na stacji dostępna jest kasa biletowa, należy w niej kupić bilet jednorazowy lub rezerwację miejsca przed rozpoczęciem podróży. Istnieje też możliwość zakupu biletu u konduktora. "Jeśli na stacji nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna, podróżni powinni zgłosić się do konduktora już na peronie, jeszcze przed wejściem do pociągu. Jeśli będą wolne miejsca w pociągu, konduktor sprzeda pasażerowi bilet lub dokona rezerwacji i wyda miejscówkę" - wyjaśnia komunikat.

Czy trzeba nosić maseczki w pociągu?

Przewoźnik przypomina pasażerom o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad dotyczących zasłaniania ust i nosa w pociągu, podczas trwania całej podróży, a także częstego mycia rąk.

"Wszystkie składy są regularnie dezynfekowane i czyszczone. Na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, stacji postojowej, z której wyprawianych jest najwięcej pociągów przewoźnika, dezynfekowane są wszystkie kluczowe miejsca i elementy wyposażenia wagonów, z którymi podróżny ma bezpośredni kontakt, m.in. klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami, czy toalety" - czytamy w komunikacie.

Źródło: PKP

d1xbnrl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jak chronić się przed koronawirusem

d1xbnrl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xbnrl