Trwa ładowanie...

Jabłoń Kościelna. Najmniejszy dworzec PKP w Polsce czeka remont

Budynkowi dworcowego na Podlasiu zostanie przywrócony dawny blask. Przedstawiciele PKP podpisali umowę w tej sprawie. Oto jak ma się prezentować niewielka placówka w Jabłoni Kościelnej.

Jabłoń Kościelna. Najmniejszy dworzec PKP w Polsce czeka remontŹródło: pkp
d14o3to

Mały, brudny i zaniedbany dworzec, do którego przylegają dwa perony, robi obecnie przygnębiające wrażenie. Podróżni odjeżdżający stąd w stronę Warszawy oraz Białegostoku o luksusach mogą zapomnieć.

Jednak wszystko wskazuje na to, że położona na międzynarodowej linii Rail Baltica placówka niedługo będzie mogła być przykładem dla podobnych obiektów w Polsce. W ramach prac zostaną wymienione m.in. drzwi, okna, pokrycie dachu czy instalacja techniczna. Podczas prac remontowych odnowione mają być również detale architektoniczne.

pkp
Źródło: pkp

Dzięki modernizacji pasażerowie zyskają klimatyzowany, wygodny i przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych dworzec, który nie straci swojego historycznego charakteru.

d14o3to

Warto dodać, że w ramach inwestycji uporządkowane zostaną także tereny przy dworcu. Powstanie parking czy pojawi się wiata rowerowa. Łączny koszt modernizacji wyniesie 3,7 mln zł. Część kwoty pokryje dofinansowanie z funduszy unijnych.

pkp
Źródło: pkp

W województwie podlaskim PKP wyremontują w ciągu kilku lat w sumie 12 dworców, w tym dworzec w Szepietowie.

Źródło: WhiteMAD

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Największe targi kolejowe w tej częściej Europy. Przeciw wykluczeniu komunikacyjnemu

d14o3to
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14o3to