Trwa ładowanie...
d2da1ra

Jabłoń Kościelna. Najmniejszy dworzec PKP w Polsce czeka remont

Budynkowi dworcowego na Podlasiu zostanie przywrócony dawny blask. Przedstawiciele PKP podpisali umowę w tej sprawie. Oto jak ma się prezentować niewielka placówka w Jabłoni Kościelnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łączny koszt modernizacji dworca wyniesie 3,7 mln zł
Łączny koszt modernizacji dworca wyniesie 3,7 mln zł (pkp)
d2da1ra

Mały, brudny i zaniedbany dworzec, do którego przylegają dwa perony, robi obecnie przygnębiające wrażenie. Podróżni odjeżdżający stąd w stronę Warszawy oraz Białegostoku o luksusach mogą zapomnieć.

Jednak wszystko wskazuje na to, że położona na międzynarodowej linii Rail Baltica placówka niedługo będzie mogła być przykładem dla podobnych obiektów w Polsce. W ramach prac zostaną wymienione m.in. drzwi, okna, pokrycie dachu czy instalacja techniczna. Podczas prac remontowych odnowione mają być również detale architektoniczne.

   pkp
(pkp)

Dzięki modernizacji pasażerowie zyskają klimatyzowany, wygodny i przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych dworzec, który nie straci swojego historycznego charakteru.

d2da1ra

Warto dodać, że w ramach inwestycji uporządkowane zostaną także tereny przy dworcu. Powstanie parking czy pojawi się wiata rowerowa. Łączny koszt modernizacji wyniesie 3,7 mln zł. Część kwoty pokryje dofinansowanie z funduszy unijnych.

   pkp
(pkp)

W województwie podlaskim PKP wyremontują w ciągu kilku lat w sumie 12 dworców, w tym dworzec w Szepietowie.

Źródło: WhiteMAD

d2da1ra

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Największe targi kolejowe w tej częściej Europy. Przeciw wykluczeniu komunikacyjnemu

d2da1ra

Podziel się opinią

Share
d2da1ra
d2da1ra