Trwa ładowanie...
dag2zi9

Jabłoń Kościelna. Najmniejszy dworzec PKP w Polsce czeka remont

Budynkowi dworcowego na Podlasiu zostanie przywrócony dawny blask. Przedstawiciele PKP podpisali umowę w tej sprawie. Oto jak ma się prezentować niewielka placówka w Jabłoni Kościelnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łączny koszt modernizacji dworca wyniesie 3,7 mln zł
Łączny koszt modernizacji dworca wyniesie 3,7 mln zł (pkp)
dag2zi9

Mały, brudny i zaniedbany dworzec, do którego przylegają dwa perony, robi obecnie przygnębiające wrażenie. Podróżni odjeżdżający stąd w stronę Warszawy oraz Białegostoku o luksusach mogą zapomnieć.

Jednak wszystko wskazuje na to, że położona na międzynarodowej linii Rail Baltica placówka niedługo będzie mogła być przykładem dla podobnych obiektów w Polsce. W ramach prac zostaną wymienione m.in. drzwi, okna, pokrycie dachu czy instalacja techniczna. Podczas prac remontowych odnowione mają być również detale architektoniczne.

dag2zi9
pkp
Podziel się

Dzięki modernizacji pasażerowie zyskają klimatyzowany, wygodny i przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych dworzec, który nie straci swojego historycznego charakteru.

Warto dodać, że w ramach inwestycji uporządkowane zostaną także tereny przy dworcu. Powstanie parking czy pojawi się wiata rowerowa. Łączny koszt modernizacji wyniesie 3,7 mln zł. Część kwoty pokryje dofinansowanie z funduszy unijnych.

pkp
Podziel się
dag2zi9

W województwie podlaskim PKP wyremontują w ciągu kilku lat w sumie 12 dworców, w tym dworzec w Szepietowie.

Źródło: WhiteMAD

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dag2zi9

Zobacz też: Największe targi kolejowe w tej częściej Europy. Przeciw wykluczeniu komunikacyjnemu

Podziel się opinią

Share

dag2zi9

dag2zi9
dag2zi9