Trwa ładowanie...
du8ibvi

Plaża w Hiszpanii zanieczyszczona przez ścieki. Znaleziono rury w wodzie

Dochodzenie przeprowadzone na jednej z hiszpańskich plaż wykazało, że do morza niedaleko słynnego regionu Costa del Sol wpuszczane są ścieki. Zarówno piasek, jak i woda są regularnie zanieczyszczane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plaża Burriana w Hiszpanii
Plaża Burriana w Hiszpanii (123RF)
du8ibvi

Jak podaje "The Sun", na plaży Burriana zlokalizowanej u wybrzeży miasta Nerja, a także na plaży Torrecilla oraz w okolicy klifów Mario, znaleziono rury, którymi ścieki strumieniami wpływały do morza.

Śledztwo zostało przeprowadzone przez hiszpańską Straż Obywatelską. Znaleziono m.in. zlepki zanieczyszczeń pochodzące ze ścieków czy "góry" zużytego papieru, który łącznie ważył ponad 9 ton.

Facebook.com

Próbki wody zostały wysłane do Instytutu Toksykologii w Sewilli. Po zbadaniu okazało się, że osobom mającym kontakt z brudną skażoną wodą grozi zapalenie żołądka i jelit, a także infekcje skórne. To z powodu ludzkich fekaliów w morzu.

du8ibvi

Na problem zanieczyszczeń zwracali uwagę zarówno turyści w internecie, jak i mieszkańcy, którzy zmagają się z "cuchnącą" sprawą od lat. Śledztwo i nagłośnienie sprawy sprawiło, że lokalni politycy poważnie zainteresowali się kwestią nielegalnie wpuszczanych do morza ścieków. Szkoda, że tak późno.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

du8ibvi

Podziel się opinią

Share

du8ibvi

du8ibvi