Trwa ładowanie...
dh1g5bv

Plaże "tylko dla turystów". Kontrowersyjna decyzja władz egipskiego miasta

W Aleksandrii co najmniej kilka publicznych plaż ma zyskać miano "tylko dla turystów”. Lokalne władze tłumaczą to chęcią zwiększenia komfortu zagranicznych gości. Mieszkańcy są oburzeni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomysł wydzielenia części plaż wyłącznie na użytek turystów nie podoba się mieszkańcom Aleksandrii
Pomysł wydzielenia części plaż wyłącznie na użytek turystów nie podoba się mieszkańcom Aleksandrii (Shutterstock.com)
dh1g5bv

O planach wydzielenia w Aleksandrii plaż przeznaczonych tylko dla turystów poinformował Ali al-Manesterly, przewodniczący Izby Biur Podróży Aleksandrii. Urzędnik twierdzi, że mają one odpowiadać oczekiwaniom turystów i zagwarantować im poczucie prywatności, które na wyjazdach bardzo sobie cenią.

Pomysł wyjątkowo nie spodobał się mieszkańcom Aleksandrii, ponieważ większość plaż w tym rejonie pozostaje w złej kondycji, a mimo to za wejście i tak pobierane są opłaty. – To obraźliwe i głęboko niepokojące. Przywodzi na myśl "auto-kolonializm" – powiedział socjolog Amro Ali w rozmowie z gazetą Al-Monitor.

– Aleksandria już traci swoje plaże z powodu prywatyzowania ich i rosnącego poziomu mórz. Poza tym ceny wejść na piasek są poza zasięgiem przeciętnego Egipcjanina – dodał.

Nie skonkretyzowano, jakich turystów wstęp na plaże miałyby dotyczyć i czy będą wpuszczani wyłącznie na podstawie paszportu. Z kolei wejście w życie przepisu będzie oznaczać definitywny zakaz wstępu na miejscowe plaże dla mieszkańców Aleksandrii Skarżą się oni, że miasto jest już dostatecznie nastawione na turystykę i nie dba o osoby, które w nim żyją.

dh1g5bv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niespodziewane odkrycie w Egipcie

dh1g5bv

Podziel się opinią

Share

dh1g5bv

dh1g5bv