Trwa ładowanie...
d4bao13

Plebiscyt na najseksowniejszy akcent. Polska w pierwszej 30-stce.

Przeprowadzono głosowanie mające ustalić najseksowniejsze akcenty na świecie. Ku zdumieniu internautów pierwszego miejsca nie zajął ani włoski, ani hiszpański, ani też szkocki. Kto zatem zwyciężył w plebiscycie? Numer jeden okazał się zupełnie nieoczekiwany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na drugim i trzecim miejscu plebiscytu znalazły się: akcent południowoafrykański i irlandzki
Na drugim i trzecim miejscu plebiscytu znalazły się: akcent południowoafrykański i irlandzki (Shutterstock.com)
d4bao13

Chodzi o akcent nowozelandzki. Tak, to trochę dziwne, zważywszy na to, że jest łudząco podobny do akcentu australijskiego. Różnią je jedynie drobne cechy fonetyczne i gramatyczne. Nowozelandczycy wplatają też wiele słów z języka maoryskiego (szczególnie nazwy roślin i zwierząt) i słyną z wznoszącej intonacji w zdaniach oznajmujących.

Przewodniczący głosownia Big 7 Travel, które przeprowadzono wśród czytelników tego portalu wyjaśnia dlaczego właśnie nowozelandzki akcent jest najseksowniejszy: "Dla niewprawionego ucha akcent nowozelandzki może brzmieć jak akcent australijski, ale czytelnicy Big 7 Travel zupełnie się z tym nie zgadzają. Ich zdaniem dialekt "Newzild" jest skandalicznie czarujący".

d4bao13

Mimo, że Big 7 Eleven wyjaśnia wyniki sondażu, dla wielu ludzi to zwycięstwo jest wciąż mylące. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele pytań i wątpliwości. Internauci wciąż nie mogą zrozumieć, co takiego czyni nowozelandzki najseksowniejszym akcentem na świecie. A polski? Znalazł się na 27-mym miejscu w rankingu. Wyprzedzili nas nasi sąsiedzi - Czesi - których akcent znalazł się na 11-stym miejscu. i Ukraińcy ( na 15-tym miejscu).

Tak wygląda pierwsza 20-tka:

1. Nowozelandzki
2. Południowoafrykański
3. Irlandzki
4. Włoski
5. Australijski
6. Szkocki
7. Francuski
8. Hiszpański
9. Południowoamerykański
10. Portugalski brazylijski
11. Czeski
12. Królewski angielski
13. Kanadyjski
14. Węgierski
15. Ukraiński
16. Duński
17. Jamajski
18. Manczesterski
19. Argentyński
20. Zimbabweński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Vip room: Język vipów

d4bao13

Podziel się opinią

Share

d4bao13

d4bao13