Trwa ładowanie...

Plebiscyt na najseksowniejszy akcent. Polska w pierwszej 30-stce.

Przeprowadzono głosowanie mające ustalić najseksowniejsze akcenty na świecie. Ku zdumieniu internautów pierwszego miejsca nie zajął ani włoski, ani hiszpański, ani też szkocki. Kto zatem zwyciężył w plebiscycie? Numer jeden okazał się zupełnie nieoczekiwany.

Share
Plebiscyt na najseksowniejszy akcent. Polska w pierwszej 30-stce.
Źródło: Shutterstock.com
d1r0eay

Chodzi o akcent nowozelandzki. Tak, to trochę dziwne, zważywszy na to, że jest łudząco podobny do akcentu australijskiego. Różnią je jedynie drobne cechy fonetyczne i gramatyczne. Nowozelandczycy wplatają też wiele słów z języka maoryskiego (szczególnie nazwy roślin i zwierząt) i słyną z wznoszącej intonacji w zdaniach oznajmujących.

Przewodniczący głosownia Big 7 Travel, które przeprowadzono wśród czytelników tego portalu wyjaśnia dlaczego właśnie nowozelandzki akcent jest najseksowniejszy: "Dla niewprawionego ucha akcent nowozelandzki może brzmieć jak akcent australijski, ale czytelnicy Big 7 Travel zupełnie się z tym nie zgadzają. Ich zdaniem dialekt "Newzild" jest skandalicznie czarujący".

Mimo, że Big 7 Eleven wyjaśnia wyniki sondażu, dla wielu ludzi to zwycięstwo jest wciąż mylące. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele pytań i wątpliwości. Internauci wciąż nie mogą zrozumieć, co takiego czyni nowozelandzki najseksowniejszym akcentem na świecie. A polski? Znalazł się na 27-mym miejscu w rankingu. Wyprzedzili nas nasi sąsiedzi - Czesi - których akcent znalazł się na 11-stym miejscu. i Ukraińcy ( na 15-tym miejscu).

Tak wygląda pierwsza 20-tka:

 1. Nowozelandzki
 2. Południowoafrykański
 3. Irlandzki
 4. Włoski
 5. Australijski
 6. Szkocki
 7. Francuski
 8. Hiszpański
 9. Południowoamerykański
 10. Portugalski brazylijski
 11. Czeski
 12. Królewski angielski
 13. Kanadyjski
 14. Węgierski
 15. Ukraiński
 16. Duński
 17. Jamajski
 18. Manczesterski
 19. Argentyński
 20. Zimbabweński
d1r0eay

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Vip room: Język vipów

d1r0eay

Podziel się opinią

Share
d1r0eay
d1r0eay