WP

Jezioro w odcieniu różu. Matka Natura lubi zaskakiwać

Jedni uważają, że ma kolor koktajlu malinowego, natomiast inni, że rozpuszczonych landrynek. Bez względu na to, kto ma rację – jezioro Westgate w Australii zaskakuje swoją bajeczną barwą i przyciąga wielu ciekawskich turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okazuje się, że różowa barwa wody jest tylko tymczasowa
Okazuje się, że różowa barwa wody jest tylko tymczasowa (Instagram.com, Fot: gmgmnn)
WP

Wielu sądzi, że doszło tu do katastrofy przemysłowej. Jednak to słońce, niskie opady deszczu, wysoka temperatura i 10-krotnie wyższe zasolenie niż w morzu przyczyniły się do tego, że woda w jeziorze zmieniła kolor na różowy. Dzieje się tak zazwyczaj raz do roku, między grudniem a marcem, gdy słupki rtęci na drugiej półkuli pokazują nawet 45 st. C.

Jednak ów spektakl przyrody nie byłby możliwy, gdyby nie występujące w akwenie glony. Rosną one na bogatym w minerały podłożu jeziora Westgate, położonego na obrzeżach liczącego 5 mln mieszkańców Melbourne w Australii. Glony produkują czerwony pigment beta-karoten, stąd nietypowa barwa wody.

WP

Czy kąpiel w takim miejscu jest bezpieczna? - Radzimy nie wchodzić do wody - przestrzegają przedstawiciele parku. Wchodzenie do jeziora może okazać się bardzo nieprzyjemne ze względu na duże zasolenie i muliste dno.

Różowa barwa wody jest tylko tymczasowa. Okazuje się, że wystarczy kilka chłodniejszych dni i trochę opadów, aby jezioro znów stało się błękitne.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Turystyka
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP