Trwa ładowanie...

Pociąg z Polski do Chorwacji. Jest zgoda UTK

Pociąg z Polski do Chorwacji może ruszyć już w te wakacje. Urząd Transportu Kolejowego (UTK) przyznał czeskiemu RegioJet otwarty dostęp do odcinka przebiegającego przez terytorium Polski na trasie międzynarodowej Kraków Główny - Rijeka/Split.

Share
Pociąg RegioJet Pociąg RegioJet Źródło: Adobe Stock, fot: sikaraha
d2l3i6k

RegioJet w 2020 roku uruchomił połączenie kolejowe z Pragi do Chorwacji. Okazało się ono hitem i to nie tylko wśród Czechów, ale również Polaków. Łatwość dojazdu do czeskiej stolicy oraz atrakcyjne ceny biletów przyciągnęły wielu naszych rodaków. W efekcie przewoźnik postanowił uruchomić pociąg z Polski do Chorwacji.

Już kilka miesięcy temu poznaliśmy planowany rozkład połączeń, a teraz poinformowano, że Urząd Transportu Kolejowego przyznał RegioJet dostęp do odcinka trasy na terenie Polski. Biorąc pod uwagę wcześniejsze zapowiedzi oraz informacje UTK, pociągi nad Adriatyk powinny ruszyć z Krakowa w tym sezonie letnim. Zgodę wydano na ponad cztery lata - od 15 czerwca br. do 26 września 2026 roku.

d2l3i6k

Pociąg z Polski do Chorwacji - rozkład jazdy

Pociąg z Krakowa ma kursować trzy razy w tygodniu - we wtorki, piątki i niedziele. Trasa rozpoczynać się będzie w Krakowie o godz. 15.30. Pociąg jechać będzie przez Katowice, Tychy, Rybnik, Wodzisław Śląski, Ostrawę, Hranicę na Morawie, Przerów, Otrokowice, Brzecław, Wiedeń, Wiener Neustadt, Graz i Zagrzeb. Następnie dotrze do Ogulina, gdzie zostanie rozłączony. Część składu pojedzie do Rijeki, gdzie pasażerowie dotrą o godz. 8.36, drugi skład - do Splitu - na miejsce dojedzie o godz. o 12:21.

Podróż powrotna ze Splitu ma się rozpoczynać o godz. 15.30, a z Rijeki o 18:35. Przyjazd do Krakowa zaplanowano na godz. 12.12 następnego dnia. Wyjazd z Chorwacji odbywać się będzie również trzy razy w tygodniu - w środy, soboty i poniedziałki.

Źródło: Hanna Szczypiór, Archiwum prywatne
Wnętrze pociągu RegioJet z Pragi do Chorwacji

Ceny biletów? Mają być atrakcyjne

W pociągach RegioJet pasażerowie będą mieć do wyboru zarówno wagony z miejscami do siedzenia, jak i kuszetki. Ceny biletów nie są jeszcze znane, ale przewoźnik zapowiadał, że będą równie atrakcyjne, jak te na pociąg kursujący z Pragi.

d2l3i6k

Warto wspomnieć, że w zeszłym sezonie podróż pociągiem do Chorwacji z RegioJet kosztowała najmniej nieco ponad 100 zł (w dwie strony to ponad 200 zł). Najtańszym wariantem było wykupienie przedziału do spania dla czteroosobowej grupy, ale pojedynczy bilet w wagonie z miejscami do siedzenia był niewiele droższy.

Źródło: NaKolei.pl, RegioJet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czym przyciąga Chorwacja? Dziennikarka zdradza, gdzie najlepiej spędzić urlop po sezonie

d2l3i6k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l3i6k
d2l3i6k