Trwa ładowanie...
NetFactory

Pogorzelica - urokliwe letnisko Wybrzeża Rewalskiego

Pogorzelica to niewielka miejscowość letniskowa nad Morzem Bałtyckim, w województwie zachodniopomorskim. Jest częścią malowniczego regionu Wybrzeża Rewalskiego. Pomimo że jest niewielka, trudno się tu nudzić. Jest jedną z najbardziej lubianych miejscowości wypoczynkowych w tym regionie!

Share
Pogorzelica - urokliwe letnisko Wybrzeża Rewalskiego
Źródło: NetFactory.pl
d3gzp53

Pogorzelica położona jest nad Morzem Bałtyckim, w województwie zachodniopomorskim. Jest częścią malowniczego regionu Wybrzeża Rewalskiego. Mimo że jest niewielka, trudno się tu nudzić - to jedna z najbardziej lubianych miejscowości wypoczynkowych w tym regionie.

Szeroka plaża z klifowym brzegiem przyciąga do Pogorzelicy wielu plażowiczów, a otaczające miejscowość lasy z wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi - zwolenników aktywnego wypoczynku. Jeziora Liwa Łuża i Konarzewo czy rezerwat przyrody bogaty w różnorodną roślinność sprawiają, że to także idealne miejsce dla osób, które chcą spędzić urlop w bliskim otoczeniu natury. Warto nadmienić, że przez miejscowość przebiega czynna linia kolejki wąskotorowej. Dostaniemy się nią do innych miejscowości w okolicy.

d3gzp53

Panorama Pogorzelicy:
[

Rewal
Rewal

]( http://www.rewal.net.pl/ )

Do innych atrakcji miejscowości należą park linowy, kręgielnia czy kompleks basenów ze zjeżdżalniami. W Pogorzelicy, poza pensjonatami, jest również czynnych kilka ośrodków sanatoryjnych. Wspomaga się tutaj leczenie chorób układu oddechowego, krążenia. Kuracjusze mogą skorzystać z zabiegów kriogenicznych, kąpieli borowinowych oraz zabiegów spa.

d3gzp53

Zobacz także: Trzęsacz - jedyne takie miejsce w Europie

wg/udm

d3gzp53

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gzp53
d3gzp53