Trwa ładowanie...

Polskie atrakcje wśród 10 tys. najbardziej nietypowych miejsc na świecie

Atlas Obscura – przewodnik po najbardziej nietypowych atrakcjach na świecie opublikował mapę, na której znalazło się 10 tys. takich atrakcji. Wśród nich jest prawie 50 tego typu miejsc w Polsce.

Polskie atrakcje wśród 10 tys. najbardziej nietypowych miejsc na świecieŹródło: Miłosz Maślanka - Shutterstock
d3iz5tq
d3iz5tq

Specjaliści z Atlas Obscura przez siedem lat zbierali materiały do opublikowania mapy. Byli bardzo wybredni, bo szukali naprawdę nietypowych, a czasem dziwnych miejsc. Cmentarze, jaskinie, pomniki, muzea, pracownie, domy. Na mapie można odnaleźć bardzo różnorodne obiekty na całym świecie, które nie zawsze znajdziemy w przewodnikach.

Spośród polskich atrakcji zostały wyróżnione te znane większości z nas, przynajmniej ze słyszenia, jak np. Smocza Jama w Krakowie, Wilczy Szaniec w Gierłoży, Żywe Muzeum Piernika w Toruniu czy Kopalnia Soli w Wieliczce. Większą część polskiej listy stanowią jednak atrakcje naprawdę nietypowe i często nieodkryte przez wielu mieszkańców Polski, a co dopiero turystów z zagranicy. Ciekawość może wzbudzić Pomnik UFO w Emilcinie, który stoi tam na pamiątkę rzekomego spotkania mieszkańca wsi z istotami pozaziemskimi. Uwagę przykuwają też: wieś Zalipie pełna kolorowych domków, Krzywy Las w Gryfinie, szczątki masztu radiowego w Konstantynowie czy falowiec w Gdańsku, czyli najdłuższy budynek mieszkalny w Europie.

Warto zachować zamieszczoną poniżej mapę i odwiedzić wybrane miejsca podczas wizyty w danym regionie Polski.

d3iz5tq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iz5tq