Trwa ładowanie...

Polskie rodziny chcą jeździć do Grecji i Egiptu. Efekt 500+?

Na wakacje za granicę wyjechało aż o 46 proc. więcej dzieci niż w pierwszej połowie ubiegłego lata. Dużo chętniej zabieramy dzieci na wypoczynek do Albanii i Egiptu - czytamy w raporcie Wakacje.pl, największego agenta turystycznego w Polsce. Efekt 500+? Zdania są podzielone, ale jedno jest pewne. Rodzinne wyjazdy mają się nieźle, a najbliższe dni będą polowaniem na miejsca i okazje.

Polskie rodziny chcą jeździć do Grecji i Egiptu. Efekt 500+?Źródło: Shutterstock.com
d1e8hdz

W ostatnim tygodniu dużo mówi się o programie 500+ i jego wpływie na planowanie rodzinnych wakacji. W raporcie jednego z towarzystw ubezpieczeniowych czytamy, że rządowe dofinansowanie nie wpłynie na zwiększenie liczby podróżujących dzieci. Tak odpowiadają respondenci pytani o rozdysponowanie rodzinnego budżetu. Tymczasem ze statystyk wakacji już zakupionych w biurach podróży wynika, że Polacy podróżują z dziećmi chętniej niż w zeszłym roku.

Miejsca się kończą, a Polacy szukają przecen

Liczba dzieci wyjeżdżających na zorganizowane wakacje głównie za granicę wzrosła aż o 46 proc. Największy wzrost, bo aż o 49 proc., to wyjazdy w modelu dwoje dzieci i dwoje dorosłych (a zatem beneficjenci programu 500+). W rodzinach 2+1 liczba dzieci w porównaniu z tym samym okresem (wyjazdy od 23 czerwca do 31 lipca) wzrosła o 35 proc., a w modelu 2+3 o 32 proc. Do pierwszego szkolnego dzwonka zostało niewiele czasu, więc podróżujących z dziećmi przybędzie.

– W trzech ostatnich tygodniach sierpnia ubiegłego roku 1/3 wyjazdów stanowiły wyjazdy rodzinne, najczęściej z jednym lub z dwójką dzieci. W najbliższych dniach kupujących przybędzie, bo klienci biur podróży wiedzą, że w tym roku spektakularnych przecen w środku lata nie ma i można śmiało powiedzieć, że do końca wakacji taniej już nie będzie. Odwlekanie rezerwacji na ostatnią chwilę tego lata może się nie opłacić – mówi Klaudyna Mortka z portalu Wakacje.pl.

d1e8hdz

Za tegoroczne wakacje płacimy więcej niż w ubiegłym sezonie (wyjątkiem jest Chorwacja tańsza o 243 zł), część turystów czeka więc na obniżki cenowe. W Wakacje.pl, gdzie znajdziemy oferty last minute ponad 100 biur podróży, miejsca w najpopularniejszych hotelach kończą się lub już są zarezerwowane.

Zobacz też: Raj dla nurków na dnie wybrzeży Albanii

Bułgaria, podobnie jak Albania i tegoroczna nowość, Macedonia, stały się wyborem modnym i w rozsądnej cenie. Oferta wyjazdów do Bułgarii wyprzedała się już w ponad 70 proc., biura podróży wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i dokupują pokoje w popularnych hotelach – mówi przedstawicielka Wakacje.pl. Jeśli w planach mamy wyjazd latem, decyzję o zakupie musimy podjąć szybciej niż w zeszłym roku.

Za pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu w Bułgarii, z wyżywieniem all inclusive i dobrymi opiniami zapłacimy ok. 1900 zł za osobę, podobnym standardzie w Grecji 2300 zł, w Egipcie 1400 zł, w Albanii 2400zł, a w Macedonii ok. 1800 zł.

Coraz chętniej do Egiptu i Albanii

Podobnie jak w zeszłym roku, przeciętny polski turysta na wakacje z dziećmi najczęściej wyjeżdża do Grecji. Krótki przelot, bez paszportu, niedrogo na miejscu i hotele z atrakcjami dla dzieci. W te wakacje do greckich kurortów – głównie na Kretę i Rodos – już wyjechało o ponad 28 proc. więcej dzieci niż w zeszłym roku.

d1e8hdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e8hdz