Trwa ładowanie...

Pomorze Zachodnie - podsumowanie sezonu wakacyjnego

Bezpiecznie, zdrowo i czysto - tak można podsumować tegoroczny sezon wakacyjny na Pomorzu Zachodnim. Martwi jednak liczba utonięć, która była rekordowo wysoka.

Pomorze Zachodnie - podsumowanie sezonu wakacyjnegoŹródło: Patryk Kosmider - Shutterstock
d3ybr6x
d3ybr6x

W okresie letnim Komenda Wojewódzka Policji skierowała dodatkowo do nadmorskich kurortów przeszło 500 funkcjonariuszy. Dzięki temu spadła liczba wykroczeń, a na drogach było bezpieczniej. - Odnotowaliśmy mniej wypadków drogowych i ofiar śmiertelnych. Spada również liczba ujawnionych kierowców pod wpływem alkoholu - mówi Jarosław Sawicki, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie.

97 proc. organizatorów wypoczynku zapewniła prawidłowe warunki dla dzieci i młodzieży, które spędzały wakacje w województwie zachodniopomorskim. - Odnotowaliśmy mniej zatruć na koloniach. Było również mniej przypadków zamknięć kąpielisk - poinformowała Krystyna Szołomicka z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

W lipcu i w sierpniu zachodniopomorscy kontrolerzy Sanepidu nałożyli na właścicieli lokali gastronomicznych 449 mandatów karnych na łączną sumę przeszło 120 tysięcy złotych. Najczęstsze uchybienia jakie zostały odnotowane to nieprzestrzeganie zasad higieny, nieprawidłowe rozmrażanie i wykorzystywanie produktów po upływie terminu przydatności.

Tegoroczne wakacje to czarny sezon na zachodniopomorskich akwenach i w pasie nadmorskim. - Odnotowano 30 utonięć - mówi Tomasz Zalewski z WOPR - Najtragiczniejszym dniem był 10 sierpień, kiedy utonęło 5 osób. W sumie tylko w sierpniu życie w wodzie straciło 18 osób - nigdy tak tragicznego sierpnia w województwie zachodniopomorskim nie odnotowaliśmy.

Ponad 90 proc. utonięć to wypadki, które zdarzyły się poza plażami strzeżonymi, a 70 proc. ofiar było pod wpływem alkoholu.

W całym województwie zachodniopomorskim w czasie wakacji wypoczywało ponad 130 tysięcy dzieci i młodzieży na przeszło 2600 letnich koloniach.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Marta Zabłocka/tk / if/at

d3ybr6x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ybr6x