Trwa ładowanie...

Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi – transfer do centrum

Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi od 2006 roku jest głównym międzynarodowym lotniskiem Tajlandii, a także jednym z największych na świecie.

Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi – transfer do centrumŹródło: flickr.com, fot: Roger Price,CC BY 2.0
d4m51gv
d4m51gv

Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi to lotnisko międzynarodowe Bangkoku, oddalone od centrum 5 kilometrów. Suvarnabhumi jest największym lotniskiem w Tajlandii. Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi (BKK) funkcjonuje od 2006 roku i obsługuje ponad 45 milionów pasażerów rocznie.

Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi – pociągiem do centrum

Z lotniska Suvarnabhumi można łatwo dojechać do centrum Bangkoku koleją, która została otwarta w 2010 roku. Pociągi Airport Rail Link (ARL) kursują od 6:00 do 24:00, dlatego w przypadku lotu nocnego podróżnym pozostaje złapanie taksówki. Przejazdy do centrum pociągami podmiejskimi, które kursują średnio co 12 minut, zajmuje 27 minut i kosztuje 45 bahtów.

Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi – autobusem do centrum

Do centrum Bangkoku można dojechać czterema autobusowymi liniami ekspresowymi AirPort za 150 bahtów, a także kilkunastoma liniami komunikacji miejskiej za 35 bahtów. Bezpośrednio z lotniska Bangkok-Suvarnabhumi kursują też autobusy dalekobieżne do Nong Khai i Oattaya. Dworzec autobusowy znajduje się na pierwszym piętrze i działa od 4:00 rano do 23:00.

d4m51gv

Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi – samochodem do centrum

Na lotnisku Suvarnabhumi można wypożyczyć samochody od kilkunastu różnych firm, m.in. Europcar, Thai rent a car, National, Avis, Hertz czy Sixt. Z lotniska można wyjechać pięcioma drogami dojazdowymi, najwygodniejszy przejazd centrum zapewnia autostrada numer 7. Za dojazd z lotniska Bangkok-Suvarnabhumi do centrum Bangkoku taksówką zapłacimy ok. 300–450 bahtów (50 bahtów prowizji oraz opłata za autostradę), jednak nie ma z góry określonych stawek, więc trzeba uważać na taksówkarzy, którzy mogą spróbować zawyżyć cenę. Przejazd trwa ok. 30 minut. Istnieje też możliwość wynajęcia limuzyny.

d4m51gv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m51gv