Trwa ładowanie...
woda pitna
27-09-2019 21:45

Port Lotniczy Gdańsk. Dla spragnionych woda przed odlotem za darmo

Czekając na samolot, często szukamy wody w sklepach na lotnisku. Jej cena jednak czasami potrafi zszokować. Port Lotniczy Gdańsk zaproponował ciekawe, a przy tym bardzo ekologiczne, rozwiązanie dla pasażerów.

Port Lotniczy Gdańsk. Dla spragnionych woda przed odlotem za darmoŹródło: Shutterstock.com
d37e7yn
d37e7yn

Na gdańskim lotnisku pojawiło się tzw. poidełko, z którego można napić się wody bezpośrednio z kranu albo nalać ją do swojej butelki. "Czekamy na spragnionych pasażerów" - czytamy na profilu lotniska na Facebooku. To inicjatywa Portu Lotniczego Gdańsk i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

"Podążając za wymogami ekologii, ale przede wszystkim za potrzebami naszych pasażerów, uruchomiliśmy na gdańskim lotnisku źródło wody do picia. Każdy, kto odlatuje z Gdańska i ma na to ochotę, może się napić wody ze źródła. Może ją także nalać do swojego kubka lub bidonu" - czytamy w komunikacie Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Port Lotniczy Gdańsk - woda pitna

Poidełko znajduje się w strefie odlotów za odprawą bezpieczeństwa, niedaleko placu zabaw dla dzieci. Gdańskie lotnisko podkreśla, że nie ma wątpliwości, że woda jest dobra, czysta i zdatna do picia. "Odpowiadamy na zapotrzebowanie naszych klientów. Chcemy, by mieli wybór, czy kupić napoje butelkowane, w tym także wodę, czy nalać ją sobie do bidonu" - podkreśla prezes Portu Lotniczego Gdańsk Tomasz Kloskowski. Dodaje, że lotnisku zależy na popularyzacji picia wody z kranu i ograniczenia zużycia plastiku.

Po uruchomieniu punktu na lotnisku, Gdańsk ma już 31 zdrojów wodnych w miejscach publicznych. Znajdują się m.in. przy Targu Rybnym, na rogu Szerokiej i Przędzalniczej, w Parku Świętopełka, na Placu Dominikańskim oraz w pasie nadmorskim. W przyszłym roku planowana jest budowa kolejnych kilkunastu zdrojów, których lokalizacje zostały wytypowane wspólnie z radami dzielnic.

Zobacz także: Przedstawienie partnera rodzicom. Naukowcy obliczyli, kiedy najlepiej to zrobić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37e7yn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37e7yn