Trwa ładowanie...
d2vvoo9

Portugalia. Premier potwierdził budowę lotniska przy rezerwacie przyrody

Rząd Portugalii podjął działania w celu możliwie jak najszybszego wybudowania lotniska w podlizbońskim Montijo. Przeciwko tej inwestycji, która będzie działać w sąsiedztwie rezerwatu przyrody, protestują organizacje ekologiczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przeciwko inwestycji protestują organizacje ekologiczne
Przeciwko inwestycji protestują organizacje ekologiczne (123RF, Fot: Jorge Felix Costa)
d2vvoo9

Jak podaje PAP, podczas konferencji dotyczącej perspektyw dla turystyki Portugalii w okresie epidemii koronawirusa premier Antonio Costa stwierdził, że nowa inwestycja może pomóc odbudowywać krajową gospodarkę po jej paraliżu spowodowanym epidemią koronawirusa.

Komentatorzy radia Observador wskazują, że deklaracje premiera zbiegają się z trzydniową wizytą w Portugalii szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Zastanawiają się, czy projekt ten mógłby zostać dofinansowany przez UE w sytuacji licznych protestów organizacji ekologicznych.

d2vvoo9

Nowe lotnisko w Portugalii - ma wielu przeciwników

Krytyków projektu nie brakuje. Zarzucają rządowi Costy narażenie na degradację największego estuarium Europy Zachodniej. Wskazują, że u ujścia rzeki Tag, gdzie planowana jest inwestycja, znajduje się chroniony prawem rezerwat przyrody dla wielu rzadkich gatunków ryb, skorupiaków i ptaków.

Uwagi wobec inwestycji w leżącym ok. 30 km od stolicy Montijo zgłaszają też specjaliści ds. bezpieczeństwa lotnisk. Zwracają uwagę na większą możliwość zderzenia maszyn z ptakami, a także na zbyt bliskie położenie wody, która w sytuacji wystąpienia tsunami zniszczyłaby obiekt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vvoo9

Deceuninck w programie Remont w prezencie

d2vvoo9

Podziel się opinią

Share
d2vvoo9
d2vvoo9