Trwa ładowanie...

Poruszające sceny w samolocie. "Czasami słychać, jak te maluchy płaczą"

Sieć obiegło nagranie pokazujące, w jaki sposób przewożone są zwierzęta w samolotach. Internauci są podzieleni. Jedni współczują psom i kotom, które muszą podróżować w takich warunkach, inni atakują ich właścicieli, że narażają swoich pupili na trudne doświadczenia.

Psy podróżujące samolotami są często przestraszone i zagubionePsy podróżujące samolotami są często przestraszone i zagubioneŹródło: fot. Instagram, fot: aviacion.mundial
d88tbrh
d88tbrh

Niektóre linie lotnicze pozwalają pasażerom na przewożenie ich zwierząt. Dotyczy to przede wszystkim psów i kotów, ale lista zwierząt, jakie można zabrać w podróż jest znacznie dłuższa. Dotyczy również płazów, gadów, ptaków, niektórych ssaków jak np. fretki.

W zależności od rozmiarów i masy ciała zwierzę może podróżować w luku bagażowym, jako cargo lub w specjalnym transporterze na pokładzie samolotu. W przypadku podróży na pokładzie samolotu łączna waga pojemnika i zwierzęcia nie może przekraczać zazwyczaj 8 kg.

Niektóre linie lotnicze, jak np. Ryanair, Wizz Air czy EasyJet, nie zgadzają się w ogóle na przewożenie zwierząt, za wyjątkiem psów przewodników osób z niepełnosprawnościami.

d88tbrh

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. "Błękit jak na Malediwach"

Właściciele czworonogów zastanawiają się, dokąd trafiają ich pupile, o ile nie można ich zabrać na pokład. Te wątpliwości rozwiewa nagranie, które pojawiło się na profilu aviacion.mundial na Instagramie.

Film pokazuje, jak niewielki pies trafia w transporterze dla zwierząt do przestrzeni bagażowej. Jest tam przypięty specjalnymi pasami, a "drzwiczki" do klatki dodatkowo zabezpieczone są trytytkami. Zwierzak jest bardzo niespokojny i wystraszony.

d88tbrh

Pod filmem natychmiast pojawiły się komentarze poruszonych internautów: "To jest straszne. Biedne psy nie radzą sobie z hałasem, zmianami temperatury, ciemnością. Każdy, kto zrobiłby to swoim zwierzętom, nie zasługuje na nie", "Nie ma mowy, żebym kiedykolwiek postawił mojego zwierzaka w takich warunkach".

Pojawił się także komentarz byłej pracownicy linii lotniczych: "Jestem byłą stewardessą i powiem wam: w kabinie słychać jak te szczeniaki płaczą i szczekają. Nie są otaczane specjalną opieką, czasem czekają na ciężarówkę na płycie lotniska w pełnym słońcu..."

Były jednak także głosy krytyczne wobec właścicieli psów: "Przestańcie podróżować z psami. One mogą zostać w domach". Jedna internautka przestrzegła, że po podróży w przestrzeni bagażowej jej pies już nigdy nie był taki sam, jak wcześniej. Stał się agresywny, wszystkiego się bał.

d88tbrh

Oczywiście dyskusja, jaka rozpętała się w mediach społecznościowych pod postem, nie rozwiązuje problemu, jak powinny być przewożone zwierzęta, jednak rzuca nowe światło na kwestie związane z warunkami, na jakie skazujemy swojego pupila, jeśli zabieramy go w podróż. W takim przypadku należy ocenić, czy przewożenie go jest rzeczywiście konieczne.

Źródło: aviacion.mundial

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d88tbrh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d88tbrh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj