Trwa ładowanie...
detocra

Powstał wielki obraz z dziesiątków małych

Dwóch kanadyjskich artystów poszukuje malarzy z Ameryki Północnej i Europy specjalizujących się w malowaniu koni. Wszystko po to, by z dziesiątek powstałych na dwóch kontynentach i pozornie niezwiązanych ze sobą ilustracji stworzyć jeden obraz.

detocra
detocra

Lewis Lavoie i Philip Alain swój projekt Mural Mosaic zainicjowali przed trzema laty w swojej prowincji Alberta. Zaprosili kilkuset artystów do wspólnego malowania. Zaproponowali im trzy tematy związane z ich regionem: historia, ludzie, miejsca. Potem z wielu namalowanych na zadany temat, ale wedle własnego pomysłu i na własnym płótnie obrazów stworzyli jedną wspólną ilustrację.

_ Mamy różny styl i różnych artystów, ale w tym wszystkim chcemy znaleźć jedność _ - tłumaczy Lavoie. _ Każdy robi swoje, ale tak naprawdę jest częścią pewnej wspólnoty i wszystko, co tworzy jest częścią jednej całości _- dodaje Alain.

Lavoie i Alain prezentowali nietypowe kolekcje w galeriach i muzeach. Wszystkie prace, także te, które są w trakcie, można podglądać na stronie projektu Mural Mosaic.

detocra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
detocra