Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
poznań
24-05-2017 13:17

Poznaj Poznań od strony natury, czyli 5 najpiękniejszych parków i ogrodów w Poznaniu

„Poznan, I love you” – tak brzmi nazwa niezależnej inicjatywy promującej miasto trykających się koziołków. I nic dziwnego, bo jest za co je kochać. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy zachwycają się niecodzienną architekturą, cennymi zabytkami, nowoczesnymi ośrodkami rekreacyjnymi oraz mnóstwem zieleni.

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Poznaj Poznań od strony natury, czyli 5 najpiękniejszych parków i ogrodów w PoznaniuŹródło: Materiały prasowe
dw10zur
dw10zur

Poznaj 5 najpiękniejszych poznańskich parków i ogrodów, w których odetchniesz pełną piersią.

Poznań – Park Cytadela

Położony na północ od Starego Miasta Park Cytadela, którego pierwotna nazwa brzmiała Park-Pomnik Braterstwa Broni i Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, to największy teren zielony w Poznaniu. Jego powierzchnia obejmuje około 100 hektarów! W ocalałych budowlach fortecznych mieszczą się dwa oddziały Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych – Muzeum Armii Poznań oraz Muzeum Uzbrojenia. Na terenie parku znajdują się również inne obiekty, w tym m.in. wojenny Cmentarz Wspólnoty Brytyjskiej, Pomnik Bohaterów, Dzwon Pokoju i Przyjaźni Między Narodami, Młodzieżowy Dom Kultury oraz liczne rzeźby. Na uwagę zasługuje przede wszystkim instalacja Magdaleny Abakanowicz „Nierozpoznani” wykonana na 750-lecie Poznania. Park Cytadela to także doskonałe miejsce na aktywne spędzanie czasu z rodziną. Można tu jeździć na rowerze, puszczać latawce, zorganizować piknik lub usiąść w jednej z kawiarenek, podczas gdy maluchy będą szaleć na placu zabaw. Niedaleko parku znajduje się komfortowy hotel ibis Poznań Stare Miasto oferujący udogodnienia dla rodzin z dziećmi, m.in. możliwość wypożyczenia łóżeczka niemowlęcego.

Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu

Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza to jeden z najchętniej odwiedzanych parków w Poznaniu, a zarazem placówka naukowo-dydaktyczna. Na jego terenie znajdują się liczne kolekcje gruntowe oraz szklarniowe roślin z całego świata. Możemy tu podziwiać gatunki ozdobne, wodne, bagienne, a także rzadko występujące oraz zagrożone. W Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym organizowane są warsztaty artystyczne połączone z zajęciami terenowymi, podczas których dzieciaki mają okazję dowiedzieć się m.in., które rośliny reagują na zmiany pogody oraz w jaki sposób gatunki drapieżne chwytają swoje ofiary. Ogród jest współorganizatorem wystaw fotograficznych, kiermaszy, a także cyklu edukacyjnego Spotkania z Przyrodą. Co roku odbywa się tu również Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, podczas którego naukowcy z poznańskich uczelni w kreatywny i przystępny sposób dzielą się swoim doświadczeniem z uczestnikami. Ogród jest otwarty dla zwiedzających od maja do października.

dw10zur

Park Sołacki w Poznaniu

Położony w dzielnicy willowej Park Sołacki uznaje się za najpiękniejszy w Poznaniu. Założona w 1908 roku według projektu Hermanna Kube enklawa zieleni zachwyca krajobrazowym charakterem utrzymanym w stylu angielskim. Zasadzono tu ponad 3000 drzew oraz 12 000 krzewów, wśród których znajdziemy zarówno europejskie, jak i egzotyczne gatunki, takie jak klon srebrzysty czy choinka kanadyjska. Nie brakuje tu rzadko spotykanych okazów ptaków, np. azjatyckich mandarynek i dzięciołków, a także unikatowych gatunków grzybów – są to m.in. trufla ruda, podziemniaczek oraz płomiennica zimowa. Park Sołacki chętnie odwiedzają spacerowicze oraz rowerzyści, a także rodziny z dziećmi. W jego zachodniej części znajduje się łąka z placem zabaw, natomiast przez północną przebiega droga pieszo-rowerowa, przy której stoi zabytkowy przystanek tramwajowy nazywany Zieloną Budką.

Inne ciekawe parki w Poznaniu

Odwiedzając stolicę Wielkopolski, warto wybrać się do należącego do Uniwersytetu Medycznego ogrodu farmakognostycznego, w którym hoduje się ok. 1500 gatunków roślin o właściwościach leczniczych. Miejsce to jest zapleczem naukowym oraz doświadczalnym dla studentów medycyny, lekarzy i osób związanych z ziołolecznictwem. Na uwagę bez wątpienia zasługuje także wpisany do rejestru zabytków Park Wilsona. Na jego terenie znajduje się Palmiarnia Poznańska, placówka dydaktyczno-wystawowa, w której prezentowanych jest ponad 1000 gatunków roślin oraz kilkaset gatunków ryb. Przed wejściem podziwiać można rzeźbę Uwolnienie Andromedy przez Perseusza. Przygotowując się do wyprawy, warto przejrzeć oferty prezentowane przez popularne hotele w Poznaniu – dobra baza wypadowa to klucz do udanego wypoczynku. Najlepsze oferty noclegowe w konkurencyjnych cenach znajdziesz na stronie AccorHotels.

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
dw10zur

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw10zur