Trwa ładowanie...
d3ubclk

Praia da Rocha

Największe atrakcje
Praia da Rocha
Kraj
Region
Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Praia da Rocha leży nieopodal miasta Portimao. To największa i jedna z najpopularniejszych plaż w Algarve. Rozległe piaszczyste tereny leżące u stóp klifowego wybrzeża wprawiają w zachwyt, a w dodatku panuje tu wyjątkowo sprzyjający turystyce klimat.

Praia da Rocha – atrakcje

Praia da Rocha jest jednym z najbardziej obleganych miejsc w okresie wakacyjnym. Słynie również z bogatego nocnego życia Portimao.

W czasie sezonu letniego Praia da Rocha jest oblegana przez turystów, zwłaszcza tych, który cenią sobie energetyczną atmosferę i nocne życie miasta. Znajdziemy tu również wyśmienite restauracje serwujące potrawy kuchni portugalskiej oraz kluby.

Poza miesiącami letnimi Praia da Rocha staje się spokojniejsza i bardziej przystępna dla tych, którzy podczas urlopu poszukują przede wszystkim relaksu i odpoczynku.

Praia da Rocha – położenie

Praia da Rocha leży 2 km na południe od Portimao. Jest jedną z najpopularniejszych plaż w Algarve, dlatego z biegiem czasu stała się wizytówką miasta Poritmao na tyle rozpoznawalną, że obu nazw używa się niemal zamiennie. Dla wszystkich turystów najważniejsze jest bowiem, żeby znaleźć zakwaterowanie tak blisko plaży, żeby można tam było chodzić spacerem.

Praia da Rocha – pogoda

Pogoda w Praia da Rocha sprzyja plażowaniu i zażywaniu kąpieli słonecznych. Lato jest tutaj wyjątkowo gorące i pełne pogodnych dni, a zimy nie dają się zbytnio we znaki. W zasadzie od połowy maja aż do końca września trwa tutaj sezon na opalanie i uprawianie sportów wodnych.

Pod koniec września i w kwietniu, kiedy ruch turystyczny nie jest jeszcze w apogeum, pogoda w Algarve jest równie sprzyjająca. Chcąc zaplanować spokojny urlop, warto wybrać się do południowej Portugalii właśnie wtedy. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w Praia da Rocha jest zaskakująco zimna.

Praia da Rocha – kiedy warto jechać?

Na Praia da Rocha warto przyjechać zwłaszcza latem, kiedy pogoda jest wprost idealna do spędzania czasu na plaży. Trzeba jednak odpowiednio wcześnie kupić bilet i wynająć pokój w hotelu, ponieważ letnie miesiące to czas największego ruchu turystycznego na Praia da Rocha.

Szukający raczej relaksu i atmosfery sprzyjającej odpoczynkowi powinni wybrać się do Praia da Rocha nieco przed sezonem wakacyjnym albo chwilę po nim. Wtedy pogoda również dopisuje, ale miasto się nieco uspokaja.

Jak dolecieć z Polski do Praia da Rocha?

Obecnie z Europy można dolecieć do Algarve, m.in. samolotami linii: Easy Jet, Germania, Air Berlin, Lufthansa, Ryanair, Transavia lub British Airways. Z Polski na Lotnisko Faro kursują samoloty Enter Air z Lotniska Chopina.

W południowej Portugalii jest tylko jeden port lotniczy – Lotnisko Faro. Dopiero po przylocie do stolicy Algarve możemy planować dalszą podróż do Praia a Rocha. Najłatwiej jest to zrobić, wynajmując samochód. Firmy oferujące takie usługi można znaleźć już na lotnisku, a koszt wypożyczenia samochodu na dobę to ok. 15–20 EUR.

Praia da Rocha
Czas lotu / jazdy samochodem

4 h 10 min/ 31 h

Strefa czasowa

UTC+0

Waluta

euro (EUR)

Przykładowe ceny

- wypożyczenie samochodu na dobę ok. 15-20 EUR
- wypożyczenie leżaka i parasola na plaży 8-12 EUR
- ryby i owoce morza w restauracji ok. 10 EUR

Orientacyjna odległość

3 500 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ubclk
d3ubclk
d3ubclk