Trwa ładowanie...

Przedsprzedaż w biurach podróży - ostatni moment na tańsze wakacje

W biurach podróży kończy się okres przedsprzedaży oferty na lato. Po sezonie obniżek, sięgających nawet 40 procent, od kwietnia wycieczki kupimy już w regularnych, katalogowych cenach. Portal turystyczny Wakacje.pl, na podstawie oferty czołowych i najczęściej wybieranych przez polskich turystów organizatorów, sprawdził, na jakie bonusy możemy jeszcze liczyć kupując wakacje w ostatnich dniach przedsprzedaży, czyli do końca marca.

Przedsprzedaż w biurach podróży - ostatni moment na tańsze wakacjeŹródło: timonko - Fotolia.com
d1uxi5c
d1uxi5c

W biurach podróży kończy się okres przedsprzedaży oferty na lato. Po sezonie obniżek, sięgających nawet 40 procent, od kwietnia wycieczki kupimy już w regularnych, katalogowych cenach. Tańsze propozycje znajdziemy dopiero w ostatniej chwili - w ofercie last minute. Portal turystyczny Wakacje.pl, na podstawie oferty czołowych i najczęściej wybieranych przez polskich turystów organizatorów, sprawdził, na jakie bonusy możemy jeszcze liczyć kupując wakacje w ostatnich dniach przedsprzedaży, czyli do końca marca.

Marzec w biurach podróży

W przypadku wakacji jednym z kluczowych elementów mających wpływ na decyzję zakupową jest cena wyjazdu. Właśnie dlatego, kreśląc rodzinny budżet, znajomość kalendarza turystycznego może okazać się nie do przecenienia. Jeśli chcemy zaoszczędzić na wyjeździe, a jednocześnie zminimalizować ryzyko, że w last minute nie dostaniemy dokładnie tego, co chcemy, warto wykorzystać końcówkę marca na zapoznanie się z tym, co proponują biura podróży.

Intensywny okres przedsprzedaży w biurach podróży, tzw. first minute, rozpoczął się w listopadzie i trwał do końca stycznia. W tym czasie biura podróży prezentują wycieczki na lato w mocno obniżonych cenach nawet o 40 procent, bezpłatne pakiety gwarancji i vouchery, w lutym kontynuowały ten trend w nieco okrojonej formie. Czego możemy się spodziewać w marcu?

d1uxi5c

Większość organizatorów przedłużyła okres wyprzedaży na marzec i jak pokazuje doświadczenie, potrwa on maksymalnie do końca miesiąca. Jeśli planujemy zagraniczny urlop latem lub tuż przed sezonem, np. wyjazd na Wielkanoc lub majówkę, to ostatni moment na upolowanie zniżki. Warto dobrze się rozejrzeć, bo poszczególne biura podróży zachęcają różnymi wariantami promocji. W marcu znajdziemy wycieczki przecenione do 25-30 procent, pakiety gwarancji, vouchery na wybrane wycieczki fakultatywne i stosunkowo niskie koszty zaliczki, a także możliwość bezkosztowych zmian w rezerwacji dla wszystkich uczestników wyjazdu. Dla dzieci jeszcze dostępne są vouchery zniżkowe na pobyt do 50 proc. i na wycieczki fakultatywne. Niektóre biura dodają zniżki na usługi dodatkowe, takie jak fotoksiążka czy fotoobraz ze zdjęciami z wakacji.

Kupując w przedsprzedaży natkniemy się też na gwarancję niezmienności ceny. Co to oznacza w praktyce? Pewność, że cena zarezerwowanej wycieczki nie ulegnie zmianie, nawet przy ewentualnym wzroście kursów walut lub opłat lotniskowych.

Przedsprzedaż vs wyprzedaż

Ci, którzy nie zdążą zarezerwować wakacji w przedsprzedaży, mogą liczyć na kolejne zniżki w sezonie. Pojawia się pytanie, czy warto się spieszyć? Tak, jeśli zależy nam na komforcie wyboru i spokoju, że będą miejsca w hotelu czy samolocie. Druga sprawa to budżet. Za wakacje last minute musimy zapłacić jednorazowo, w przedsprzedaży budżet możemy sobie rozłożyć na kilka części, z czego pierwsza to zaliczka sięgająca najczęściej 10, 19 lub 29 procent wartości wycieczki. To wygodne rozwiązanie, jeśli upatrzyliśmy sobie jakiś kierunek lub hotel, a nie możemy sobie pozwolić na wpłatę całej sumy od razu.

Zwolennicy wcześniejszych zakupów wakacji wymieniają jeszcze jeden aspekt - luksus. Ten sam hotel w marcu będzie tańszy niż w kwietniu czy w maju, bowiem przedsprzedaż daje gwarancję najniższej ceny. Możemy więc wypocząć w hotelu o wyższym standardzie w tej samej cenie, którą musielibyśmy zapłacić w sezonie za niższy standard. - Oczywiście może się zdarzyć, że w ofercie last minute znajdziemy niższą cenę za pobyt w tym samym hotelu, jednak z pewnością będzie to chociażby inny typ pokoju. O ile teraz dostaniemy pokój rodzinny, z widokiem na morze czy w części hotelu niewiele oddalonej od plaży, o tyle w last minute takiej gwarancji już nie mamy, a na pewno nie w takiej cenie - mówi Klaudyna Mortka z Wakacje.pl.

d1uxi5c

W tzw. "lastach" zmniejsza się też prawdopodobieństwo, że na wybrane wakacje polecimy z najbliższego dla nas lotniska. Wówczas cena może zwiększyć się o koszt dojazdu. Planując wakacyjny budżet warto rozważyć, na czym najbardziej nam zależy i na który wariant możemy sobie pozwolić.

Wakacje.pl/if/udm

d1uxi5c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uxi5c