Trwa ładowanie...
d1tl1lp

Regionalne Muzeum Archeologiczne Antonio Salinasa

Największe atrakcje
Regionalne Muzeum Archeologiczne Antonio Salinasa
Region
Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.5
Źródło: Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.5

Turyści, którzy zwiedzają Włochy i lubią podziwiać dorobki różnych cywilizacji, koniecznie powinni zajrzeć do Regionalnego Muzeum Archeologicznego Antonio Salinasa w Palermo.

Regionalne Muzeum Archeologiczne Antonio Salinasa – godziny otwarcia

Museo Archeologico Regionale Antonio Salinas, jak brzmi pełna włoska nazwa muzeum w Palermo, jest otwarte codziennie z wyjątkiem poniedziałku. Regionalne Muzem Archeologiczne Antonio Salinasa od kilku lat przechodzi gruntowny remont, dlatego nie wszystkie kolekcje i pomieszczenia są dostępne dla zwiedzających, jednak i tak mozna w nim spędzić kilka godzin.

Regionalne Muzeum Archeologiczne Antonio Salinasa – atrakcje

Regionalne Muzeum Archeologiczne Antonio Salinasa warto odwiedzić ze względu na fakt, że znajduje się w nim jeden z największych na świecie zbiorów kultury Starożytnej Grecji oraz kultury punickiej. W muzeum archeologicznym w Palermo można też obejrzeć przedmioty związane z historią Sycylii. Patronem Regionalnego Muzeum Archeologicznego w Palermo jest Antonio Salinas, słynny miejscowy archeolog i numizmatyk.

Na parterze muzeum archeologicznego w Palermo znajdują się rękodzieła znalezione pod wodą, które zostały wytworzone w czasach Fenicjan i Starożytnych Rzymian. Część muzeum archeologicznego Antonio Salinasa, w której znajdują się dzieła z epoki Fenicjan, zawiera dwa olbrzymie antropomorficzne sarkofagi pochodzące z V wieku p.n.e. Będąc w Regionalnym Muzeum Archeologicznym Antonio Salinasa, warto zwrócić też uwagę na rzeźby przedstawiające fenicjańskich bogów.

Dorobek cywilizacji rzymskiej w muzeum archeologicznym Antonio Salinasa reprezentują rzeźby i mozaiki z rozmaitych willi, które znajdowały się w miejscu obecnego placu Piazza della Vittoria w Palermo. W Regionalnym Muzeum Archeologicznym Antonio Salinasa znajdują się także dzieła prehistoryczne, które znaleziono w jaskiniach odkrytych w okolicach Palermo.

Regionalne Muzeum Archeologiczne Antonio Salinasa – zbiory

Muzeum archeologiczne w Palermo składa się ze zbiorów, których część została ofiarowana tej instytucji, a część zakupiły jej władze.

Największa kolekcja w Regionalnym Muzezum Arcehologicznym liczy 6441 dzieł i należała dawniej do Antonio Salinasa. Kolekcja Salinasa z Regionalnego Muzeum Archeologicznego w Palermo zawiera takie eksponaty, jak książki, fotografie, manuskrypty, rzeczy osobiste archeologa i około 6 tysięcy monet, które kolekcjonował.

Jedną z najciekawszych atrakcji Regionalnego Muzeum Archeologicznego w Palermo stanowi kolekcja etruska. Ta kolekcja palermskiego muzeum archeologicznego jest uważana za najważniejszą etruską kolekcję, nie licząc zbiorów z Toskanii. Etruska kolekcja z Regionalnego Muzeum Archeologicznego Antonio Salinasa zawiera cenne sarkofagi, kamienie nagrobne i urny.

Zbiorami, które jako pierwsze trafiły do Muzeum Archeologicznym Antonio Salinasa są te, które ich pierwotny właściciel, Giuseppe Emanuele Ventimiglia, przekazał po swojej śmierci, w 1814 roku, Uniwersytetowi w Palermo. Władze Uniwersystetu w Palermo odpsrzedały dzieła Regionalnemu Muzeum Archeologicznemu Antonio Salinasa, w którym można je podziwiać do dziś.

Regionalne Muzeum Archeologiczne Antonio Salinasa
Czas lotu / jazdy samochodem

lot: 4h, jazda autem: 27 h

Strefa czasowa

CET (UTC+1)/CEST (UTC+2)

Waluta

Euro

Godziny otwarcia

- poniedziałek: nieczynne
- wtorek-piątek: 9.30-17.30 (muzeum jest
zamknięte między 13.30 i 14.30)
- sobota-niedziela: 09.30-13.30

Ceny biletów

dorośli: 4 euro, dzieci: 2 euro

Orientacyjna odległość

2 700 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tl1lp
d1tl1lp
d1tl1lp
d1tl1lp

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj