Trwa ładowanie...
d4430nb
Reunion - wyspa wulkanów, orchidei i ylang-ylang

Reunion - wyspa wulkanów, orchidei i ylang-ylang

Jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie znajduje się na wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim. To miejsce niezwykłe, pełne pięknej przyrody i magicznych widoków.
Share
d4430nb

Reunion leży na Oceanie Indyjskim, na wschód od Madagaskaru i na południowy-zachód od Mauritiusa. Wyspa stanowi część Francji – jest jednym z jej departamentów zamorskich.

Zajmująca 2512 km kw. wyspa ma pochodzenie wulkaniczne i jest jedynym miejscem na ziemi, gdzie występują dwa typy wulkanów: wygasły Piton des Neiges i Piton de la Fournaise, należący do najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Jego ostatnia erupcja miała miejsce we wrześniu 2016 roku.

    Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, Fot: Autorstwa Joost van Uffelen

Spora część Reunion to tereny nietknięte cywilizacją. Nieskażona przyroda, góry, zalesione doliny, źródła termalne, maleńkie plaże, skaliste wybrzeże, piękne zatoki i egzotyczna roślinność, do tego błękit nieba i turkusowa woda tworzą prawdziwy raj.

d4430nb

Reunion słynie także z licznych plantacji trzciny cukrowej, wanilii i ylang-ylang oraz dżungli pełnej dzikich orchidei.

   Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Do sierpnia na wyspie cieszymy się porą suchą, gwarantującą piękną, słoneczną pogodę i temperaturami blisko 30 st. C, każdego dnia.

Wycieczki z Polski kosztują od 6929 zł za 8 dni za osobę w hotelu trzygwiazdkowym ze śniadaniami.

    Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, Fot: Stefano Ember
d4430nb

Podziel się opinią

Share
d4430nb
d4430nb