Trwa ładowanie...
d321yjr
Reunion - wyspa wulkanów, orchidei i ylang-ylang

Reunion - wyspa wulkanów, orchidei i ylang-ylang

Jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie znajduje się na wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim. To miejsce niezwykłe, pełne pięknej przyrody i magicznych widoków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d321yjr

Reunion leży na Oceanie Indyjskim, na wschód od Madagaskaru i na południowy-zachód od Mauritiusa. Wyspa stanowi część Francji – jest jednym z jej departamentów zamorskich.

Zajmująca 2512 km kw. wyspa ma pochodzenie wulkaniczne i jest jedynym miejscem na ziemi, gdzie występują dwa typy wulkanów: wygasły Piton des Neiges i Piton de la Fournaise, należący do najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Jego ostatnia erupcja miała miejsce we wrześniu 2016 roku.

    Shutterstock.com

Spora część Reunion to tereny nietknięte cywilizacją. Nieskażona przyroda, góry, zalesione doliny, źródła termalne, maleńkie plaże, skaliste wybrzeże, piękne zatoki i egzotyczna roślinność, do tego błękit nieba i turkusowa woda tworzą prawdziwy raj.

d321yjr

Reunion słynie także z licznych plantacji trzciny cukrowej, wanilii i ylang-ylang oraz dżungli pełnej dzikich orchidei.

   Shutterstock.com

Do sierpnia na wyspie cieszymy się porą suchą, gwarantującą piękną, słoneczną pogodę i temperaturami blisko 30 st. C, każdego dnia.

Wycieczki z Polski kosztują od 6929 zł za 8 dni za osobę w hotelu trzygwiazdkowym ze śniadaniami.

    Shutterstock.com
d321yjr

Podziel się opinią

Share

d321yjr

d321yjr