Trwa ładowanie...
d4antqn

Rewolucja w domu rzeczy niezwykłych

Już od wtorku na zwiedzających czeka otwierane po remoncie Państwowe Muzeum Etnograficzne. Świętująca w październiku 120-lecie swojego istnienia placówka chce uczcić tę rocznicę zmianą wizerunku i ofensywą o serca warszawiaków.

d4antqn
d4antqn

Już od wtorku na zwiedzających czeka otwierane po remoncie Państwowe Muzeum Etnograficzne. Świętująca w październiku 120-lecie swojego istnienia placówka chce uczcić tę rocznicę zmianą wizerunku i ofensywą o serca warszawiaków. Magnesem przyciągającym zwiedzających ma być kluboksięgarnia _ Bílý Koníček _(z jęz. czeskiego: biały konik), a muzealnym przebojem - wystawa rzeczy niezwykłych.

Klub będzie czynny codziennie w godz. 9-23. - Spotkania, promocje książek, debaty, pokazy slajdów i filmów oraz mnóstwo świetnych książek i kawy to główne powody, dla których warto będzie w niej spędzić czas - chwali się rzecznik muzeum Mike Urbaniak.

Drzwi muzeum będą zatem otwarte codziennie do godz. 23, a same ekspozycje czynne będą w dogodniejszych dla zwiedzających godzinach. Na zwiedzających czekają wyremontowane hol, szatnię i toalety - bardziej przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Najważniejsze są jednak nowe ekspozycje zapowiadane przez muzeum. Już od 12 października wszystkiego o wielkich świętach żydowskich będzie można się dowiedzieć w ramach nowego projektu: \"etnoCENTRUM\".

23 października rusza jubileuszowa wystawa _ \"Zwykłe - Niezwykłe. Fascynujące kolekcje\" _. Zobaczymy na niej największe skarby muzeum i drogę, jaką odbywają z pozoru zwykłe przedmioty, zanim w muzeum staną się okazami. Pokazane zostaną m.in. jedyne dwa eksponaty z przedwojennych zbiorów, które przetrwały wojnę.

25 października zaplanowano dzień otwarty w muzeum. Dzieci będą się mogły dowiedzieć, jak zbiera się eksponaty i jak je konserwuje i obejrzeć ekspozycje z przewodnikiem - zapewnia rzecznik muzeum.

_ POLSKA Anna Rokicińska _

d4antqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4antqn