Trwa ładowanie...
d4bqbcl

Rozpoczęcie sezonu narciarskiego w Południowym Tyrolu

Już za kilka dni rozpocznie się nowy sezon zimowy w Południowym Tyrolu. Większość ośrodków narciarskich jest właściwie przygotowana na przyjęcie turystów planujących spędzić swój urlop w tym regionie Włoch.

d4bqbcl
d4bqbcl
(fot. Suedtirol)
Źródło: (fot. Suedtirol)

_ *Już za kilka dni rozpocznie się nowy sezon zimowy w Południowym Tyrolu. Większość ośrodków narciarskich jest właściwie przygotowana na przyjęcie turystów planujących spędzić swój urlop w tym regionie Włoch. * _

Poza dobrze znanym Polakom Masocorto – Val Senales/Schnalstal, gdzie sezon praktycznie trwa cały rok (część tras narciarskich leży na lodowcu Hochjoch, gdzie również znajduje się najwyżej położona zewnętrzna sauna – 2845 m n.p.m.), w Południowym Tyrolu sezon rozpocznie się już 1 listopada.

W tym dniu otwarty zostanie ośrodek narciarski Solda/Sulden. Solda to ośrodek położony u stóp najwyższego szczytu Południowego Tyrolu - Ortlera (3905 m n.p.m.), gdzie znajdują się stoki narciarskie o łącznej długości 40 km tras zjazdowych. Ponadto do dyspozycji turystów jest 7 km tras biegowych oraz 2-kilometrowy tor saneczkowy. Zwolennicy zimowych sportów będą mogli z niego korzystać aż do 3 maja 2009 r.

d4bqbcl

Solda to wyjątkowe i nie odkryte jeszcze do końca przez Polaków miejsce. Poza doskonałymi i wysoko położonymi trasami narciarskimi znajduje się tu dobrze znana restauracja „Yak & Yeti” należąca do Reinholda Messnera. Ten sławny alpinista, zdobywca wszystkich 8-tysięczników, w 1985 roku sprowadził do Południowego Tyrolu yaki, bawoły oryginalnie zamieszkujące Tybet i południowo-centralną Azję oraz Mongolię. Obok restauracji, gdzie można skosztować dań z mięsa yaków, położone jest też jedno z muzeów górskich ufundowanych przez Reinholda Messnera. Messner Mountain Museum (MMM) czynne jest w Soldzie przez cały sezon zimowy, a poświęcone głównie relacjom człowieka z górami.

Natomiast 22 listopada rusza ośrodek narciarski – Alta Badia, jeden z najbardziej prestiżowych w Południowym Tyrolu. Swoje wakacje często planują tu gwiazdy światowego formatu jak np. Tom Cruise, Katie Holmes czy George Clooney.
Region, w którym położony jest ten ośrodek narciarski leży u stóp masywu Sella i ma doskonałe połączenie z miejscowości Corvara z karuzelą Dolomitów Sella Rondą. W ośrodku poza klasycznym narciarstwem zjazdowym turyści będą mogli również korzystać z 30 km tras biegowych. Ponadto Alta Badia jest miejscem, gdzie zlokalizowane są także jedne z najlepszych restauracji południowotyrolskiej kuchni, z których trzem przyznano gwiazdki Michelin.

Jednak w Południowym Tyrolu sezon w pełni zacznie się pod koniec listopada, kiedy zostanie otwartych 7 kolejnych ośrodków narciarskich – Obereggen, Val Gardena/Gröden, Alpe di Siusi/Seiser Alm, Plan de Corones/Kroplatz, Carezza, Gitschberg & Jochtal oraz Klausberg.

Skorzystaj z atrakcyjnych ofert ze Ski-passem w cenie!
Apartamenty Chalets Canton, cena od 860zł
Genzianella*, dwa posiłki, cena od 1105zł
Aparthotel Cielo Aperto*, dwa posiłki, cena od 1105zł
Residence Valfurva*, cena od 865zł
| _ więcej ofert... _ |
| --- |

d4bqbcl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bqbcl