Turystom puszczają hamulce. Chaos i bójki w popularnym kurorcie
Niespokojne noce w popularnym kurorcie na największej kanaryjskiej wyspie. Spalono tam samochód, a wcześniej były bójki pomiędzy turystami. "Playa de las Américas naznaczona jest chaosem, ogniem i przemocą" – pisze kanaryjska gazeta 'La Provincia".
Playa de las Américas to jeden z głównych kurortów turystycznych na Teneryfie. Każdego roku przyjeżdżają tu tłumy turystów, którzy jednak powodują coraz większe problemy, a mieszkańcy apelują do policji o zwiększenie patroli w tych miejscach.
Koszmarne noce w Playa de las Américas
W nocy, w połowie czerwca samochód zaczął płonąć na jednej z najbardziej ruchliwych arterii Las Veronicas, tuż między dyskoteką Papagayo a McDonald’s. Na razie nie wiadomo, czy mogło to być podpalenie.
Gazeta pisze, że kilka dni wcześniej dwóch zagranicznych turystów wdało się w brutalną bójkę zaledwie kilka metrów od miejsca pożaru. Rozegrała się tam walka bokserska niemal jak na ringu. Punkt kulminacyjny nastąpił, gdy kobieta bezskutecznie próbowała przerwać walkę. Tłum odepchnął ją, aby walka mogła być nadal kontynuowana.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Idealne miejsce w Polsce na urlop o każdej porze roku
"La Provincia" pisze, że w czerwcu 2025 r. film przedstawiający bójkę pomiędzy dwiema brytyjskimi kobietami stał się viralem, co "podsyciło oburzenie dzielnicy i żądania większej kontroli".
Problem w kurortach jest od lat
Jak informował portal NaKanarach.pl w maju 2025 r. w sieci pojawiło się nagranie przedstawiające brutalną bójkę na plaży, w którą zaangażowane były "ciosy, kije i turyści". W tle było słychać polskie wulgaryzmy.
W lipcu 2023 r. w wyniku masowej bójki w Las Veronicas rannych zostało kilku brytyjskich turystów, a napaści obejmowały uderzenia i kopnięcia, według El Dia. W kwietniu 2024 r. obszar ten był również sceną bójki między taksówkarzami i innymi zaangażowanymi osobami, w wyniku której trzy osoby zostały ranne, a siedem aresztowanych.