WP Turystyka

  
Polecane
Tematy
Skarby polskie. Poznaj tajemnice Twierdzy Srebrna Góra

Skarby polskie. Poznaj tajemnice Twierdzy Srebrna Góra

Polskie zamki, klasztory i twierdze skrywają wiele, często wciąż nieodkrytych, skarbów. Od setek lat krążą o nich legendy i opowieści, które często przyprawiają o zawrót głowy. Najciekawsze z nich możecie poznać oglądając odcinki programu "Skarby polskie" realizowanego przez History. Jeden z nich opowiada o tajemnicach Twierdzy Srebrna Góra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

"Skarby polskie" to cykl sześciu kilkuminutowych odcinków, w których przybliżone są historie dotyczące najbardziej tajemniczych skarbów – zarówno tych odkrytych, jak i ciągle nieodnalezionych. Odcinek o Twierdzy Srebrna Góra intryguje od pierwszej sekundy.

Największa górska twierdza w Europie jest wymarzonym miejscem dla łowców przygód. Według świadków Niemcy ukryli na Dolnym Śląsku dzieła sztuki i zabytkową broń. Poszukiwacze nie tracą nadziei i wciąż wierzą, że uda im się nareszcie odnaleźć te skarby.

Jeszcze więcej zagadkowych i owianych tajemnicą opowieści poznacie w programie "Poszukiwacze zaginionej prawdy", w poniedziałki (od 16 października) o 22:30 na kanale History.

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.