Trwa ładowanie...

Skarby polskie. Tajemnice Zamku Grodno

Polskie zamki, klasztory i twierdze skrywają wiele, często wciąż nieodkrytych, skarbów. Od setek lat krążą o nich legendy i opowieści, które często przyprawiają o zawrót głowy. Najciekawsze z nich możecie poznać oglądając odcinki programu "Skarby polskie" realizowanego przez History. Jeden z nich opowiada o tajemnicach Zamku Grodno.

d2mmva2
d2mmva2

"Skarby polskie" to cykl sześciu kilkuminutowych odcinków, w których przybliżone są historie dotyczące najbardziej tajemniczych skarbów – zarówno tych odkrytych, jak i ciągle nieodnalezionych. Jeden z nich ma skrywać się w podziemiach Zamku Grodno. Średniowiecznego obiektu w Górach Wałbrzyskich.

Od lat mówi się, że podziemia Zamku Grodno kryją skarb zdeponowany pod koniec II wojny światowej przez oddział SS. Profesjonalni badacze i poszukiwacze amatorzy nie poddają się i co roku próbują odnaleźć tajemniczy tunel, w którym podobno ukryto skrzynie. Więcej o historii zamku dowiecie się z wideo, które intryguje od pierwszej sekundy.

Zamek Grodno leży w południowej części Gór Wałbrzyskich na szczycie góry Choina wznoszącej się nad lewym brzegiem Bystrzycy Materiały prasowe
Zamek Grodno leży w południowej części Gór Wałbrzyskich na szczycie góry Choina wznoszącej się nad lewym brzegiem Bystrzycy Źródło: Materiały prasowe

Jeszcze więcej zagadkowych i owianych tajemnicą opowieści poznacie w programie "Poszukiwacze zaginionej prawdy" w poniedziałki o 22:30 na kanale History.

d2mmva2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mmva2