Śladem kultowych polskich filmów i seriali
Polskie filmy i seriale - Ojciec Mateusz
Serial czy film to świetny sposób na promocję miasta lub regionu. Ich obecność na małym ekranie ma ogromny wpływ na rozwój i poprawę wizerunku. Turyści nawet wiele lat po zakończeniu produkcji, szukają znanych ze szklanego okienka miejsc, pytają, gdzie były kręcone zdjęcia. Nie ma się co dziwić, że po sukcesie kręconego w danym miejscu odcinka, sceny czy całej serii, rozbudowuje się infrastrukturę turystyczną, powstają nowe pensjonaty i restauracje. Tworzy się też specjalne szlaki tematyczne śladami ulubionych filmowych bohaterów. Sprawdźmy, które miejsca zagrały w hitowych polskich produkcjach, i którymi wciąż interesują się turyści.
Serial czy film, to świetny sposób na promocję miasta lub regionu. Ich obecność na małym ekranie ma ogromny wpływ na rozwój i poprawę wizerunku. Turyści, nawet wiele lat po zakończeniu produkcji, szukają znanych ze szklanego okienka miejsc, pytają, gdzie były kręcone zdjęcia. Nie ma się co dziwić, że po sukcesie kręconego w danym miejscu odcinka, sceny czy całej serii, rozbudowuje się infrastrukturę turystyczną, powstają nowe pensjonaty i restauracje. Tworzy się też specjalne szlaki tematyczne śladami ulubionych filmowych bohaterów. Sprawdźmy, które miejsca zagrały w hitowych polskich produkcjach, i którymi wciąż interesują się turyści.
Urokliwy Sandomierz jest naturalną scenografią do serialu _ Ojciec Mateusz _, a samo miasto do swej promocji idealnie wykorzystało fakt, iż właśnie tam kręcony jest jeden z najpopularniejszych polskich tasiemców. Ksiądz w rozwianej sutannie, przemierzający na rowerze brukowane uliczki stał się symbolem miasta. Statystyki mówią, że dzięki niemu, liczba turystów odwiedzających Sandomierz wzrosła aż o 30 proc. Turyści chętnie oglądają miejsca, które grają w poszczególnych odcinkach - Bramę Opatowską, renesansowy ratusz, Rynek Starego Miasta, Wąwóz Królowej Jadwigi.
ml