Trwa ładowanie...

Słonie zaczęły atakować ludzi. W Indiach życie straciło już kilka osób

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w stanie Asam w Indiach słonie przyczyniły się do śmierci trzech osób. Lokalne media wyjaśniają, że przyczyną ataków jest konflikt, powstały między ludźmi i słoniami w wyniku fragmentacji ich naturalnych siedlisk.

Konflikt słoni z ludźmi będzie się nasilał, jeśli będzie im brakowało przestrzeni do życia Konflikt słoni z ludźmi będzie się nasilał, jeśli będzie im brakowało przestrzeni do życia Źródło: Adobe Stock
d1ttpms
d1ttpms

Indyjskie media poinformowały, że do ostatniego ataku doszło we wtorek, 17 października w stanie Asam. Jego mieszkanka natknęła się na agresywnego słonia podczas spaceru w pobliżu miasta Goalpara. Zwierzę staranowało kobietę, której ciało zostało później odnalezione przez funkcjonariuszy policji.

Ataki słoni na ludzi nasilają się od początku września

Do poprzedniego ataku doszło w niedzielę 8 października, kiedy to para, spacerująca w regionie Goalpary napotkała stado słoni. Mimo natychmiastowej pomocy świadków zdarzenia, ofiar ataku nie udało się uratować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sztuka podróżowania - DS7

Ataki słoni na ludzi nasilone są co najmniej od początku września. Wtedy to w miejscowości Subankhata, położonej przy granicy z Butanem, słoń zaatakował dwóch mężczyzn. Jeden z nich zginął na miejscu. Drugi, próbował się ratować i wskoczył do rzeki, lecz nie udało mu się przeżyć.

d1ttpms

Słonie mszczą się na ludziach za odbieranie im miejsca do życia

Agresja zwierząt spowodowana jest ich złością na postępującą fragmentację naturalnych siedlisk słoni. Dziennie te ssaki potrzebują aż 150 kg pożywiania oraz 200 litrów wody. Aby je zdobyć, muszą się przemieszczać, a kolejne powstające osiedla oraz elementy infrastruktury utrudniają im migrację za pożywieniem.

Władze rozważają możliwości bezkrwawego rozwiązania tego konfliktu. Jedną z możliwości jest stawianie ogrodzeń oraz odstraszanie słoni od zamieszkałych miejscowości. To jednak sprawdzi się wyłącznie tam, gdzie nadal występują obszary o nienaruszonym przez ludzi stanie i z wodopojami.

Źródło: TVN Meteo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ttpms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ttpms

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj