Trwa ładowanie...
ycipk-2xi630

Spędź noc w najsłynniejszym więzieniu świata. Upiorne przeżycia gwarantowane

Halloween jest obchodzone na tysiące sposobów – jedni urządzają tematyczne domówki, niektórzy udają się do kina na seanse przyprawiające o gęsią skórkę, a jeszcze inni chcą spędzić noc w upiornym miejscu. Taką możliwość daje żądnym mocnych wrażeń dawne więzienie Alcatraz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alcatraz było najsłynniejszym więzieniem w Stanach Zjednoczonych. Działało od 1934 do 1963 roku.
Alcatraz było najsłynniejszym więzieniem w Stanach Zjednoczonych. Działało od 1934 do 1963 roku. (Shutterstock.com)
ycipk-2xi630

Tegoroczną noc z 30 na 31 października niektórzy zapamiętają jako najbardziej niespokojną w ich życiu. Za cenę 666 dol. (ok. 2,4 tys. zł) będą mogli spędzić ją w dawnym więzieniu Alcatraz, które swoją nazwę wzięło od położonej niecałe 2 km od brzegu San Francisco wyspy. To pierwsza taka oferta byłego zakładu karnego o zaostrzonym rygorze

Niespokojna noc w celi. Chętnych jest więcej niż wolnych miejsc

Dla odważnych gości zostanie udostępnionych kilka cel. W każdej będzie mogło spędzić noc do 4 osób. Jak zapewnia dyrekcja obiektu, dziś pełniącego funkcję muzeum, będzie mrocznie, przerażająco, a chętni ze strachu nie zmrużą oczu. Było to wystarczającą zachętą dla wielu osób, ponieważ chętnych było więcej niż wolnych miejsc.

Alcataz / San Francisco Dungeon
Podziel się
ycipk-2xi630

Goście otrzymają specjalne piżamy, wzorowane na tych, w jakich chodzili skazani, o północy będą mogli skosztować przekąsek. Śniadanie zostanie im podane prosto do łóżek w celi - pod warunkiem, że przeżyją.

Obiad ze szczurami. Bon appétit!

Jedną z nietypowych atrakcji, jaka została udostępniona turystom w Alcatraz w maju br., to restauracja, w której można zjeść obiad w towarzystwie szczurów domowych. Cena dania z przebiegającymi między nogami gryzoniami: 49,99 dol. (ok. 180 zł). W wyboru są też kawy i ciasta.

Rat Cafe, Alcatraz / San Francisco Dungeon
Podziel się

Alcatraz – więzienie, z którego nikt nigdy nie uciekł

Alcatraz było najsłynniejszym więzieniem w Stanach Zjednoczonych. Działało od 1934 do 1963 r. Zostało zamknięte głównie z powodu wysokich kosztów utrzymania oraz błędów konstrukcyjnych, które mogłyby ułatwić ucieczkę. Na wyspie przetrzymywano najgroźniejszych przestępców, m.in. Ala Capone. Oficjalnie przez 29 lat działalności żadnemu skazanemu nie udało się z niego uciec, choć odnotowano aż 14 prób z udziałem 34 więźniów.

ycipk-2xi630
Alcatraz / Shutterstock.com
Podziel się

Mimo że upłynęło ponad pół wieku od zamknięcia zakładu karnego, wciąż przyciąga turystów i filmowców.

Zobacz też: Tajemnice nasłynniejszego na świecie więzienia. Oto sekrety Alcatraz

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2xi630

ycipk-2xi630
ycipk-2xi630