Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Spektakl nad Gdańskiem. Mieszkańcy oniemieli z zachwytu

To popołudnie na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Gdańska i turystów, którzy mieli szczęście załapać się na taki widok. Tuż przed zachodem słońca zaczął się prawdziwy spektakl barw i kształtów na niebie. Najlepszym tego dowodem są zdjęcia, które opanowały media społecznościowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Różowe niebo nad Gdańskiem było sensacją wieczoru
Różowe niebo nad Gdańskiem było sensacją wieczoru (Facebook.com)

Magda skończyła pracę. Wybrała się jeszcze na zakupy a potem wskoczyła do autobusu: - Wracałam z siatami, ale dawno mnie tak nie ciągnęło, żeby wysiąść nagle w trakcie jazdy – mówi wprost. Bo widok był tak obłędny, że trudno było opanować emocje. Nie tylko jej.

"Gdańsk na różowo" – dawali w opisach zdjęć internauci. Wielu z tych, którzy zazwyczaj pospiesznie zmierzają do domu, tym razem zrobili sobie chwilę przerwy, by spokojnie spojrzeć w niebo i móc się nim pozachwycać. - Gdańsk zaserwował nam niezwykłe widoki. Ludzie oszaleli – mówi Iwona, która podziwiała ten spektakularny widok zza kierownicy. Jak dodaje, przez owe zjawisko niektórzy kierowcy byli wyraźnie rozkojarzeni. A to zwalniali, albo zatrzymywali się, żeby zrobić zdjęcie. Różowa pierzynka nad miastem zauroczyła wszystkich. – Wygląda jak wata cukrowa – powiedziała Magda, która przeglądała fotografie na Instagramie.

Ludzie się zachwycali i zastanawiali, jak to się dzieje? Skąd te kolory i zapierające dech w piersiach widoki? Pokazaliśmy te zdjęcia pracownikom IMiGW, którzy bez zastanowienia odpowiedzi: "To zjawisko nazywa się zachodem słońca". I kropka.

Zobacz też: Zaćmienie księżyca nad Polską.

Podziel się opinią

Share
Slot