Trwa ładowanie...

Spektakl nad Gdańskiem. Mieszkańcy oniemieli z zachwytu

To popołudnie na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Gdańska i turystów, którzy mieli szczęście załapać się na taki widok. Tuż przed zachodem słońca zaczął się prawdziwy spektakl barw i kształtów na niebie. Najlepszym tego dowodem są zdjęcia, które opanowały media społecznościowe.

Spektakl nad Gdańskiem. Mieszkańcy oniemieli z zachwytuŹródło: Facebook.com
d3p4ht4
d3p4ht4

Magda skończyła pracę. Wybrała się jeszcze na zakupy a potem wskoczyła do autobusu: - Wracałam z siatami, ale dawno mnie tak nie ciągnęło, żeby wysiąść nagle w trakcie jazdy – mówi wprost. Bo widok był tak obłędny, że trudno było opanować emocje. Nie tylko jej.

"Gdańsk na różowo" – dawali w opisach zdjęć internauci. Wielu z tych, którzy zazwyczaj pospiesznie zmierzają do domu, tym razem zrobili sobie chwilę przerwy, by spokojnie spojrzeć w niebo i móc się nim pozachwycać. - Gdańsk zaserwował nam niezwykłe widoki. Ludzie oszaleli – mówi Iwona, która podziwiała ten spektakularny widok zza kierownicy. Jak dodaje, przez owe zjawisko niektórzy kierowcy byli wyraźnie rozkojarzeni. A to zwalniali, albo zatrzymywali się, żeby zrobić zdjęcie. Różowa pierzynka nad miastem zauroczyła wszystkich. – Wygląda jak wata cukrowa – powiedziała Magda, która przeglądała fotografie na Instagramie.

d3p4ht4

Ludzie się zachwycali i zastanawiali, jak to się dzieje? Skąd te kolory i zapierające dech w piersiach widoki? Pokazaliśmy te zdjęcia pracownikom IMiGW, którzy bez zastanowienia odpowiedzi: "To zjawisko nazywa się zachodem słońca". I kropka.

Zobacz też: Zaćmienie księżyca nad Polską.

d3p4ht4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p4ht4