Trwa ładowanie...
d25wtbz

Spektakularny powrót Turcji. 1000 zł za wczasy all inclusive z gwarantowaną pogodą

Na przestrzeni ostatnich lat letnim kierunkiem numer jeden była Grecja. I długo, długo nic. W tym roku rośnie jej mocny konkurent. Turcja wraca w wielkim stylu i już teraz wiadomo, że duża część Polaków właśnie tam spędzi swój tegoroczny urlop.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turcja kusi gwarantowaną pogodą i pięknymi plażami
Turcja kusi gwarantowaną pogodą i pięknymi plażami (Shutterstock.com)
d25wtbz

- Lato zapowiada się grecko-tureckie. Turcja staje się jednym z najchętniej wybieranych kierunków na lato – mówi Klaudyna Mortka z Wakacje.pl. - Wzięliśmy pod uwagę rezerwacje w przedsprzedaży z wylotem od maja do końca października i już teraz dane pokazują, że ponad 5 razy więcej osób kupiło wyjazd do Turcji niż w tym samym czasie w zeszłym roku – dodaje.

To wielka zmiana, bo kwestie bezpieczeństwa sprawiły, że Turcja na kilka lat straciła swoją mocną pozycję na polskim rynku. Już zimą dało się zauważyć, że niechęć Polaków minęła bezpowrotnie. Chętnie wracają do tego kraju nad Morzem Śródziemnym, mimo że obecnie temperatury nie rozpieszczają – w styczniu jest tu ok. 15 st. C. Latem o pogodę jednak nie trzeba się martwić i to jeden z najważniejszych powodów, dla których tak chętnie znowu wybieramy Turcję na wakacje.

Długie, gorące i słoneczne lato, szerokie plaże i dużo atrakcji wodnych to dla wielu rodaków przepis na idealny urlop. Polacy doceniają także to, że Turcja zapewnia prawdziwy wakacyjny relaks oraz masę atrakcji bez wychodzenia z hotelu. Najwyraźniej lubimy od czasu do czasu pobyczyć się na wczasach all inclusive.

Shutterstock.com

Standard tureckich hoteli, ilość i różnorodność jedzenia oraz bardzo wysoki poziom obsługi sprawiają, że wracamy tam masowo. - Hotel 4-gwiazdkowy w Turcji i hotel 4-gwiazdkowy w krajach południowej Europy to różnica na korzyść Turcji - zauważa Klaudyna Mortka. W tym kraju mamy więcej dużych resortów z aquaparkami, animacjami i licznymi basenami. Animacje w większości hoteli trwają od rana do wieczora.

- Polaków kusi też inna kultura - mówi Mortka. - W hotelu możemy wciąć udział w nocy tureckiej, np. z tańcem brzucha czy derwiszów. W mieście też poznajemy inną kulturę, choćby przez słynne targowanie się czy kosztowanie lokalnej kuchni – dodaje.

Shutterstock.com

I w końcu ceny. Turcja ma najlepszy stosunek jakości do ceny, jest niedroga i dostępna z lotnisk lokalnych. Tygodniowe wczasy z wyżywieniem spędzimy tu od ok. 1000 zł. Przykładowo 7 dni w hotelu 3-gwiazdkowym na Riwierze Tureckiej z 2 posiłkami dziennie, z wylotem 7 kwietnia z Wrocławia kosztuje obecnie 1037 zł. Najtańszą ofertę z opcją all inclusive i noclegiem w hotelu 4-gwiazdkowym znaleźliśmy za 1099 zł (wylot z Katowic 18 października).

d25wtbz

Egipt, Turcja i Tunezja. Wielki powrót podróżniczych hitów sprzed lat

d25wtbz

Podziel się opinią

Share

d25wtbz

d25wtbz