Trwa ładowanie...

Sprawdzono jakość wody na kąpieliskach w Gdańsku. Mieszkańcy i turyści mogą spać spokojnie

W połowie maja, z powodu awarii przepompowni w Gdańsku, miliony litrów ścieków trafiły do Motławy. Wyniki badań wody nie wykazały, aby stanowiła ona zagrożenie dla zdrowia ludzi. Dla pewności sprawdzono również jakość kąpielisk w kilku rejonach Gdańska oraz w Sopocie.

Sprawdzono jakość wody na kąpieliskach w Gdańsku. Mieszkańcy i turyści mogą spać spokojnieŹródło: Shutterstock.com
ddzu060
ddzu060

Dostępne są już wyniki badań laboratoryjnych wody na kąpieliskach w Gdańsku. Próby do badań pobrano w piątek, 18 maja po zakończeniu awaryjnego zrzutu ścieków do Motławy. Aferą związaną z awarią przepompowni na Ołowiance żyła cała Polska. Sprawdzaliśmy też, czy nieczystości stanowią zagrożenie.

Wyniki analiz, przeprowadzonych przez Saur Neptun Gdańsk (spółkę odpowiadającą za gdańską sieć wodociągowo-kanalizacyjną) wskazują, że jakość wody w badanym zakresie (mowa o obecności bakterii Escherichia coli oraz bakterii z grupy Enterokoków) odpowiada wymaganiom sanitarnym, rekomendowanym dla wody w kąpieliskach. Nomy nie zostały przekroczone w żadnej z pobranych prób.

Saur Neptun Gdańsk
Źródło: Saur Neptun Gdańsk

Poniżej lista kąpielisk, w których przeprowadzono badania:
- Jelitkowo
- Brzeźno Molo
- Brzeźno Dom Zdrojowy
- Stogi
- Sopot Molo

ddzu060

Laboratirum Saur Neptun Gdańsk zapowiedziało, że próbki będą pobierane i analizowane dwa razy w tygodniu oraz publikowane na stronie internetowej. Badania jakości wody będą przeprowadzane do końca czerwca br.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Awaria w Gdańsku nie zagraża sezonowym kąpielom w Bałtyku

ddzu060
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddzu060