Trwa ładowanie...
d1bxosx

Stadion San Siro (stadion Giuseppe Meazzy)

Największe atrakcje
Stadion San Siro (stadion Giuseppe Meazzy)
Region
Agencja Forum
Źródło: Agencja Forum

Stadion San Siro to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Mediolanie. Zwiedzając San Siro można wejść na płytę boiska, do szatni i stadionowego muzeum.

Stadion San Siro (stadion Giuseppe Meazzy) – najważniejsze informacje

Stadion San Siro jest obiektem znajdującym się w Mediolanie, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywają dwie słynne drużyny piłkarskie: A.C. Milan oraz Inter Mediolan. „San Siro” to również nazwa dzielnicy Mediolanu, na terenie której leży ten stadion. Obiekt sportowy San Siro jest też nazywany stadionem Giuseppe Meazzy, od nazwiska byłego wybitnego w piłkarza, który w swojej karierze grał zarówno dla Interu, jak i Milanu.

Pojemność stadionu San Siro wynosi 80 tysięcy miejsc siedzących (San Siro nie posiada miejsc stojących), co czyni go największym obiektem tego typu we Włoszech i siódmym pod względem pojemności stadionem w Europie.

Stadion San Siro (stadion Giuseppe Meazzy) – zwiedzanie

Turyści, którzy chcą zwiedzić stadion Giuseppe Meazzy, muszą zapłacić 17 euro. Za tę cenę można wejść na murawę stadionu San Siro i poczuć się jak prawdziwy piłkarz. Zwiedzanie stadionu San Siro obejmuje też wejście do szatni, w której przed meczami przebierają się zawodnicy.

Stadion San Siro (stadion Giuseppe Meazzy) – muzeum

Atrakcję dla fanów futbolu stanowi też muzeum stadionu San Siro. Turyści znajdą w muzeum zlokalizowanym na stadionie Giuseppe Meazzy wiele piłkarskich trofeów, takich jak Puchar Europy, a także pamiątek w postaci koszulek meczowych sławnych zawodników.

Stadion San Siro (stadion Giuseppe Meazzy) – historia

Budowa stadionu San Siro rozpoczęła się w 1925 roku. Otwarcie stadionu San Siro przypadło na wrzesień 1926 roku. Wówczas na stadionie San Siro odbyły się derby Mediolanu pomiędzy Interem i Milanem, zakończone zwycięstwem Interu. Na stadion San Siro przyszło wówczas 35 tysięcy widzów.

Jednak nie od razu stadion San Siro należał do obu tych drużyn – pierwszym właścicielem obiektu był A.C. Milan. Inter Mediolan zaczął dzierżawić stadion San Siro dwa lata po zakończeniu II wojny światowej.

Obecny wygląd stadionu San Siro wiąże się z renowacją, jaką przeszedł przed mistrzostwami świata we Włoszech w 1990 roku. Wtedy do San Siro dobudowano więcej miejsc siedzących.

Stadion San Siro (stadion Giuseppe Meazzy)
Czas lotu / jazdy samochodem

lot: 2h, jazda autem: 15 h

Strefa czasowa

CET (UTC+1)/CEST (UTC+2)

Waluta

Euro

Godziny otwarcia

9.30-18.00 (godziny mogą ulec zmiane w dniu meczu)

Ceny biletów

- dorośli: 17 euro;
- dzieci do 14 lat: 12 euro.

Orientacyjna odległość

1 600 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bxosx
d1bxosx
d1bxosx