Trwa ładowanie...
doc8qk8

Stany Zjednoczone. Pojawiły się pierwsze opady śniegu

Choć w Stanach Zjednoczonych trwa jeszcze lato, w kilku stanach zapanowała iście zimowa aura. Miejscami spadło nawet 30 cm śniegu, a część szkół odwołała zajęcia. Wydano również ostrzeżenia meteorologiczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasto Boulder, Kolorado, 9 września 2020 r.
Miasto Boulder, Kolorado, 9 września 2020 r. (Getty Images)
doc8qk8

Synoptycy z Amerykańskiej Narodowej Służby Pogodowej informowali na początku tygodnia, że jest duże prawdopodobieństwo pojawienia się silnego wiatru oraz zimowej burzy, która może przynieść obfite opady śniegu.

Miasto Boulder, Kolorado, 9 września 2020 r. Getty Images
Miasto Boulder, Kolorado, 9 września 2020 r. (Getty Images)

Za ten stan miał odpowiadać napływ zimnego powietrza z Kanady. Jednak wiele osób przyjęło tę wiadomość z niedowierzaniem – wszakże kilka dni wcześniej w wielu rejonach USA panowały bardzo wysokie temperatury, przekraczające 30 st. C.

doc8qk8

Stany Zjednoczone - zima w lecie

Prognoza się ziściła - lodowaty front przyszedł po 2 miesiącach gorącej, suchej pogody, a w stanach Nevada, Utah, Wyoming i Kolorado trawniki, ulice i dachy pokryła warstwa śniegu. Większość mieszkańców nie była przygotowana na tak szybkie nadejście zimy.

Żeby uświadomić sobie, jak ogromny spadek temperatury nastąpił w wielu miejscach, wystarczy podać jako przykład miasto Denver, w którym kilka dni temu było 34 st. C, a w ciągu doby temperatura zmalała do 1,5 st. C.

Jak informuje "TVN Meteo", zamknięto m.in. część szkół w Utah, a wiatr wiał na tyle silnie (w porywach do 80 km/h), że łamał drzewa, a dziesiątki tysięcy osób zostało pozbawionych energii elektrycznej.

doc8qk8

Nadejście śniegu ucieszyło załogi strażackie walczące z pożarami w Kolorado. W ostatnich tygodniach spłonęło tam ponad 100 tys. ha lasów.

Źródło: TVN Meteo

Rozpędzony pociąg pod niskim mostem. Świadek nagrał to telefonem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

doc8qk8

Podziel się opinią

Share
doc8qk8
doc8qk8