Stena Line uruchamia z Gdyni nowe połączenie. Podróż będzie trwać 18 godzin

Popularny operator promów Stena Line uruchamia nowe połączenie z Polski do Szwecji. W inauguracyjny rejs z Gdyni do położonego 70 km od Sztokholmu portu Nynäshamn, prom towarowy "Elisabeth Russ" wypłynie 16 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Statek Elisabeth Russ ma 153 m długości i 21 szerokości, a pojemność ładunkowa to 1625 m.
Statek Elisabeth Russ ma 153 m długości i 21 szerokości, a pojemność ładunkowa to 1625 m. (Statek Elisabeth Russ / Stena Line)
WP

Statek będzie kursować na tej trasie trzy razy w tygodniu. – To bardzo ważny krok, ponieważ odpowiadamy na coraz większe zapotrzebowanie na przewozy frachtowe naszych klientów, a także stwarzamy nowe możliwości na przyszłość. Nowe połączenie będzie ważnym uzupełnieniem dla naszych tras na Morzu Bałtyckim – mówi Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający koncernu Stena Line.

Prom nie zabierze na pokład pasażerów

Najpopularniejsze połączenie pasażersko-towarowe Steny jest z Gdyni do Karlskrony. Nowe, wykonywane statkiem "Elisabeth Russ", jest przeznaczone do przewozów frachtowych, w tym pojazdów ciężarowych z kierowcami, naczep, kontenerów oraz ładunków wtaczanych. Niestety, prom nie zabierze pasażerów oraz samochodów osobowych.

WP

Operator do tej pory obsługiwał połączenie do Nynäshamn, jednak z miasteczka Ventspils na Łotwie. – Od dawna odczuwaliśmy potrzebę poszerzenia oferty dla naszych klientów o dodatkowe połączenie frachtowe. Zapotrzebowanie na przewozy towarowe między Polską a Szwecją stale rośnie, a wielu naszych klientów wysyła ładunki również do centralnej i północnej Szwecji. Połączenia z Polski do Szwecji stanowią ważny element infrastruktury łączącej Europę środkową ze Skandynawią i mają duży potencjał rozwoju. Od teraz dysponujemy hubem transportowym w Gdyni, a także w Nynäshamn oraz Karlskronie – mówi Marek Kiersnowski, dyrektor zarządzający Stena Line Polska.

Stena Line, Gdynia / Shutterstock.com
Podziel się
WP

Więcej rejsów do Karlskrony

Stena Line zainwestowała w ostatnich miesiącach w linie z Gdyni do Karlskrony, między innymi przez zwiększenie częstotliwości rejsów – do 44 tygodniowo. We wrześniu br. operator poinformował o zwiększeniu pojemności ładunkowej linii Gdynia-Karlskrona poprzez wprowadzenie nowego statku m/v "Gute". Czwarty prom uzupełnił flotę składającą się z dwóch bliźniaczych jednostek pasażersko-samochodowych "Stena Spirit" i "Stena Vision" oraz jednostki "Stena Baltica".

Zobacz też: Wielki wycieczkowiec w Gdyni

WP

Źródło: Radio Gdańsk

Polub WP Turystyka
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP