Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Syria chwali się większą liczbą turystów. Sytuacja w kraju jest wciąż dramatyczna

Syria jest obecnie jednym z najniebezpieczniejszych państw na świecie, a wyjazd do niej można by było nazwać skrajną nieodpowiedzialnością. Mimo tego są chętni, aby ją odwiedzać. Syryjskie Ministerstwo Turystyki przekazało informację, że wzrasta liczba przyjezdnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasto Hims, Syria
Miasto Hims, Syria (Shutterstock.com)

Minister Beshr Yaziji poinformował w niedzielę 6 sierpnia syryjskie państwowe media, że w pierwszej połowie 2017 r. ich kraj odwiedziło 530 tys. turystów. Oznacza to 25-proc. wzrost w porównaniu do tego samego okresu z roku 2016 – napisał portal arabnews.com.

Resort tłumaczy, że w Syrii znajduje się wiele muzułmańskich świątyń i miejsc kultu religijnego, które przyciągają pielgrzymów - głównie szyitów z Libanu, Iraku oraz Iranu. Polityk dodał, że siły prorządowe, wspierane przez Rosjan, odzyskują od rebeliantów coraz więcej obiektów, przynosząc względny spokój w Aleppo i Damaszku.

Arabski portal podał do wiadomości, że Brytyjski Zespół Obserwacyjny ds. Przestrzegania Praw Człowieka w Syrii potwierdził, że w miniony weekend w mieście Al-Sukhna zginęło podczas rosyjskich nalotów 30 bojowników z grupy Daesh. Mimo kilku sukcesów i próby ustabilizowania sytuacji w kraju, jest ona wciąż dramatyczna.

Polskie MSZ apeluje na swoje stronie o powstrzymanie się od wszelkich prób podróży do Syrii. Polski resort przyznał jej najniższy alert bezpieczeństwa – "opuść natychmiast".

Sytuacja w pobliskich państwach, w tym w Turcji czy Iraku, także jest niespokojna. W tym regionie świata radzimy decydować się na wyjazd do bezpieczniejszych krajów – Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Izraela czy Omanu.

Wybierasz się w podróż? Uważaj na granicy

Podziel się opinią

Share
Slot