Trwa ładowanie...

Syria chwali się większą liczbą turystów. Sytuacja w kraju jest wciąż dramatyczna

Syria jest obecnie jednym z najniebezpieczniejszych państw na świecie, a wyjazd do niej można by było nazwać skrajną nieodpowiedzialnością. Mimo tego są chętni, aby ją odwiedzać. Syryjskie Ministerstwo Turystyki przekazało informację, że wzrasta liczba przyjezdnych.

Share
Syria chwali się większą liczbą turystów. Sytuacja w kraju jest wciąż dramatycznaŹródło: Shutterstock.com
d4eyi4m

Minister Beshr Yaziji poinformował w niedzielę 6 sierpnia syryjskie państwowe media, że w pierwszej połowie 2017 r. ich kraj odwiedziło 530 tys. turystów. Oznacza to 25-proc. wzrost w porównaniu do tego samego okresu z roku 2016 – napisał portal arabnews.com.

Resort tłumaczy, że w Syrii znajduje się wiele muzułmańskich świątyń i miejsc kultu religijnego, które przyciągają pielgrzymów - głównie szyitów z Libanu, Iraku oraz Iranu. Polityk dodał, że siły prorządowe, wspierane przez Rosjan, odzyskują od rebeliantów coraz więcej obiektów, przynosząc względny spokój w Aleppo i Damaszku.

Arabski portal podał do wiadomości, że Brytyjski Zespół Obserwacyjny ds. Przestrzegania Praw Człowieka w Syrii potwierdził, że w miniony weekend w mieście Al-Sukhna zginęło podczas rosyjskich nalotów 30 bojowników z grupy Daesh. Mimo kilku sukcesów i próby ustabilizowania sytuacji w kraju, jest ona wciąż dramatyczna.

d4eyi4m

Polskie MSZ apeluje na swoje stronie o powstrzymanie się od wszelkich prób podróży do Syrii. Polski resort przyznał jej najniższy alert bezpieczeństwa – "opuść natychmiast".

Sytuacja w pobliskich państwach, w tym w Turcji czy Iraku, także jest niespokojna. W tym regionie świata radzimy decydować się na wyjazd do bezpieczniejszych krajów – Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Izraela czy Omanu.

Wybierasz się w podróż? Uważaj na granicy

d4eyi4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eyi4m